Samsung, Katlanabilir Laptop Geliştiriyor!

Samsung, Katlanabilir Laptop Geliştiriyor!
reklam alani


Samsung’un Z Flip ve Z Fold’un ardından katlanabilir bir dizüstü bilgisayar geliştirdiği bildirildi. Kore satış mağazası The Elec’in kaynaklarına göre bilgisayarın önümüzdeki yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Samsung’un Flex Hinge adını verdiği bu su damlası tasarımı, daha önce şirketin son katlanabilir akıllı telefonları Z Flip 5 ve Z Fold 5’te tanıtılmıştı.

Waterdrop hinge adı verilen menteşeler, eksenin hareket etmesine izin vererek ekranlar arasında daha sıkı bir uyum sağlıyor ve katlama yerindeki kırışıklıkları azaltıyor. Yeni menteşe, dizüstü bilgisayarı daha ince hale getirebiliyor ancak dayanıklılık endişeleri sebebiyle üründe kalınlaşmaya gidilebilir. İlgi çekici tasarıma rağmen sektördeki kişiler, katlanabilir dizüstü bilgisayarlar için Waterdrop hinge’in gerekliliğini sorguluyor. Göze yakın tutulan akıllı telefonlardan farklı olarak katlanabilir dizüstü bilgisayarlar göze telefon kadar yakın olmuyor.

Samsung Bilgisayar Sektöründe Zayıf

Samsung

Dizüstü bilgisayarların daha ağır yapısı göz önüne alındığında, U şeklindeki menteşe daha pratik bir alternatif sunabilir. Bir uzman, dizüstü bilgisayardaki Waterdrop hinge’in avantajlarının kullanıcılar için önemli olmayabileceğini belirtti. Üstelik LG, halihazırda Gram Fold adında katlanabilir bir dizüstü bilgisayarı piyasaya sürmüş olsa da Samsung’un bekleme kararı, BT sektörünün mevcut zorlukları nedeniyle stratejik olarak algılanıyor.

Bazıları, şirketin katlanabilir dizüstü bilgisayar pazarına girişinin, dizüstü bilgisayar sektöründeki nispeten zayıf konumları göz önüne alındığında önemli bir farklılaşma veya karlılık getirmeyebileceğini savunuyor. Dizüstü bilgisayarın OLED panellerine gelince, potansiyel tedarikçilerin Samsung Display veya BOE Technology Group olması bekleniyor. Bu arada Apple’ın 2026’da piyasaya sürülebilecek katlanabilir bir MacBook üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Şu anda MacBook ile ilgili kesin bir açıklama bulunmuyor.

BU HABER SENİN İÇİN  Raspberry Pi 5 Çıktı: Eskisinden 3 Kat Daha Hızlı!
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ