Sega, Kapalı Beta Testindeki Hyenas’ı İptal Etti

Sega, Kapalı Beta Testindeki Hyenas’ı İptal Etti
reklam alani
Sega, Kapalı Beta Testindeki Hyenas’ı İptal Etti31 Ağustos’ta yeni bir kapalı beta testine giren çok oyunculu nişancı oyunu Hyenas, sürpriz bir şekilde iptal edildi. Sega, ağırlıklı olarak Avrupa bölgesinde gerçekleştirmeyi planladığı yapısal reformların bir sonucu olarak Creative Assembly imzalı yapım da dahil olmak üzere geliştirilme aşamasındaki birçok projenin fişini çekti.


Japonya merkezli oyun devi tarafından yapılan açıklamada, “Avrupa bölgesindeki düşük karlılığa yanıt olarak, Avrupa’daki her geliştirme üssünün portföyünü inceledik ve bunun sonucunda Hyenas’ı ve geliştirilmekte olan bazı duyurulmayan oyunları iptal etmeye karar verdik. Creative Assembly merkezli olmak üzere ilgili bölgedeki çeşitli grup şirketlerinde sabit giderleri azaltacağız” denildi.


Bu yıl Çıkması Beklenen Hyenas’ın Fişi Çekildi


Hyenas iptal oldu

Sega, yukarıda da bahsettiğim gibi ağırlıklı olarak Avrupa’da gerçekleştirmeyi planladığı yapısal reformlar nedeniyle 31 Mart 2024’te sona eren cari mali yıl için zarar kaydetmeyi bekliyor. Geçtiğimiz haziran ayında duyurusu yapılan Hyenas‘ın bu yıl Xbox Series X/S, Xbox One, PS5, PS4 ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak oyun gün yüzünü göremeden dibi boyladı.


Firma, daha önceki demecinde Hyenas’ı “zorlayıcı” bir oyun olarak tanımlamıştı. Bu açıklama, projenin geleceğine dair şüpheleri artmıştı, ancak iptal kararı birçok kişi için sürpriz olsa gerek. Sega’nın çatısı altında faaliyet gösteren Birleşik Krallık merkezli Creative Assembly, bir sonraki oyunu Total War: Pharaoh‘u 11 Ekim’de piyasaya sürecek. Geçtiğimiz ağustos ayında stüdyo, yeni bir aksiyon oyununun yanı sıra başka bir proje üzerinde daha çalıştığını açıklamıştı.

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ankara’da, Türk Havacılık Uzay Sanayi şirketini ziyaret etti
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ