Son üç ayda 96 yangın çıktı, 4 kişi hakkında yasal işlem yapıldı

Son üç ayda 96 yangın çıktı, 4 kişi hakkında yasal işlem yapıldı
reklam alani


31 araç yangınının, 16’sı seyir halinde 15’i ise park halindeyken çıktı. Bu yangınların, 21’i aracın elektrik sistemlerinde oluşan kısa devreden, 3’ü kundaklama, 2’si araçtaki yakıt sızıntısından, 2’si aracın çakmaklığından, 2’si araçta mekanik arızadan, 1’i ise yıldırım düşmesiyle meydana geldi.

24 bina yangınının, 17’si ev ve apartman dairesi, 5’i iş yeri, 1’i fabrika 1’i otelde çıktı. Bu yangınların, 14’ü elektrik kaynaklı, 4’ü şömine ve soba kaynaklı, 1’i faal ocak üzerinde unutulan yağın aşırı ısınması, 1’i kimyasal reaksiyon, 1’i mumun yanık unutulması, 1’i elektrikli aletler ile çalışırken, 1’i sönmemiş sigara izmaritinden, 1’i ise akaryakıt sızıntısından meydana geldi.

16 elektrik yangınının, 8’i oluşan kısa devreler, 8’i ise aşırı yüklenme sonucu çıktı. 5 arazi yangının, 4’ü kuru ot ve çöp yangını, 1’i balya yangını olurken, yangınların 3’ü temizlik maksatlı yakılan ateş sonucu, 1’i havai elektrik tellerinden düşen kıvılcımlar, 1’i ise kişiler tarafından kasten yakılmasından dolayı meydana geldi. Bir çöplük yangını ise bilinmeyen kişi veya kişiler tarafından yakılması sonucu çıktı.

BU HABER SENİN İÇİN  DAÜ’de “7. Uluslararası İletişim ve Medya Çalışmaları Konferansı” yapıldı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ