Steam Deck 2 Düşündüğümüzden Daha Yakın!

Steam Deck 2 Düşündüğümüzden Daha Yakın!
reklam alani


Taşınabilir oyun konsolları sektörüne oyuncuların kalbini fethedecek yeni cihazların gelebileceği söyleniyor. Gelecek yeni konsolların başında Valve’ın sürpriz bir ürünü olan ve meraklıların hızla favorisi haline gelen Steam Deck yer alıyor. İlk konsolun başarısından sonra oyuncular, ikinci bir konsolu ne zaman göreceklerini merak ediyorlardı. Valve, en az 2025 yılına kadar yeni bir konsol beklemememiz gerektiğini belirtse de son ipuçları, orijinalin güncellenmiş bir versiyonunun düşündüğümüzden daha yakın olabileceğini gösteriyor.

Bildirilenlere göre yeni Steam Deck 2, ilk konsol ile tamamen aynı tasarıma sahip olacak. Ancak işlemciden pil ömrüne kadar cihazın tüm sistemleri güncellenecek. Valve, görünüşün aldatmaması gerektiğini ve Steam Deck 2 ile tamamen bunu planladığını üstü kapalı bir biçimde belirtmiş oldu. Son söylentilere ve FCC başvurularına göre Steam Deck yenilemesi yakında gelebilir.

Steam Deck 2 Halefinin Yenilenmiş Hali Olabilir

Steam Deck 2

Yenilenen modelin yeni bir model numarasına (1030) sahip olması ve önemli ölçüde artırılmış indirme hızı için Wi-Fi 6E kartına sahip olması bekleniyor. Diğer potansiyel iyileştirmeler arasında daha iyi bir pil ömrü, daha parlak bir ekran ve daha verimli bir soğutma sistemi yer alıyor. Steam Deck’in yenilenmesine dahil edilebilecek potansiyel iyileştirmelerden bazıları:

  • Önemli ölçüde geliştirilmiş indirme hızları için Wi-Fi 6E
  • Daha iyi pil ömrü
  • Daha parlak ekran
  • Daha verimli soğutma sistemi
  • Daha hızlı bir işlemci

Ancak bu noktada açıklananların sadece söylenti ve spekülasyonlardan ibaret olduğunu belirtmekte fayda var. Valve henüz Steam Deck’in yenilenmesine ilişkin herhangi bir plan açıklamadı. Söylediğimiz gibi Valve, en az 2025 yılına kadar tam teşekküllü bir Steam Deck 2’yi piyasaya sürmeyi planlamadığını zaten söylemişti. Ancak yenilenen bir versiyon yolda gibi görünüyor.BU HABER SENİN İÇİN  Türkiye’de Elektronik İmza Kullanımı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ