TBF yetkilileri ile antrenör lisansları konusu ele alındı

TBF yetkilileri ile antrenör lisansları konusu ele alındı
reklam alani
KKTC Basketbol Federasyonu’nun Türkiye Basketbol Federasyonu ile sağladığı kurumsal işbirliği meyvelerini vermeye devam ediyor. Bu kapsamda TBF Eğitim Genel Sekreteri Murat Özyer ve TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser geçtiğimiz günlerde ülkemize gelerek, federasyon yönetimi ile görüştü ve antrenör lisansları konusunda yürütülen çalışmalara katkı koydu.


 


Lisanslar ve denklik ana gündem maddesi oldu


Özyer ve Eser iki gün boyunca KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit, KKTC Basketbol Federasyonu Genel Koordinatörü Tamer Bolat, Eğitim Koordinatörü Ahmet Şahinsoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ülkedeki mevcut antrenörlerin lisansların düzenlemesi yanında denklik alabilmelerinin önünün açılabilmesi yönünde çalışma yürüttü.


Türkiye Cumhuriyeti’nin e-devlete geçmesiyle KKTC’de görev alan antrenörlerin eğitimi, lisansları ve sertifikaların denkliği ile oluşan sıkıntılar konusunun masaya yatırıldığı 2 günlük çalışma süresinde ilgili konularla ilgili ilerlenecek yol haritası oluşturuldu.


 


Şahinsoy: Hazırlandığımız antrenör talimatnamesi ile süreç başlıyor


Konuyla ilgili bilgiler veren KKTC Basketbol Federasyonu Eğitim Koordinatörü Ahmet Şahinsoy, yıllardır çözümü beklenen antrenör lisansları konusunda önemli adımlar atıldığını ve ülkemiz antrenörlerinin KKTC Basketbol Federasyonu lisansı yanında Türkiye’de denklik alabilmelerini sağlayacak bir antrenör talimatnamesi oluşturulduğunu söyledi.


Toplam 84 basketbol antrenörü bulunduğunu ve bunların 45’inin TBF’de kaydı olduğunu belirten Şahinsoy, hazırlanan talimatnamenin oluşturulmasıyla sürecin başlayacağını aktardı.


BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yarın BM Genel Sekreteri Guterres ile görüşecek
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ