Threads, Artık Instagram Hesabınızı Silmeden Kapatılabilecek

Threads, Artık Instagram Hesabınızı Silmeden Kapatılabilecek
reklam alani


TechCrunch tarafından bildirildiği üzere Threads, kullanıcıların Instagram hesaplarını silmeden, yazı tabanlı yeni sosyal medya uygulamasındaki hesabını silmelerine olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalışmalara başladı.

Bu bilgi, doğrudan Meta’nın gizlilik sorumlusu Michael Protti’den geldi.

Geçen haftaki TechCrunch Disrupt etkinliğinde özelliğin Aralık ayına kadar hazır olacağını belirtti.

Peki, bu özellik neden bu kadar gecikti?

Bu, sıradan bir kişiye göründüğünden daha zor bir süreçtir.

Bu sosyal ağ, Instagram’ın üzerine inşa edildi; böylece ikisi, yetişkin gibi davranan trençkot giymiş iki çocuk gibi birbirine bağlandı.

Protti, iki hesabı ayırmanın zorluğunun, şirketin hayal kırıklığını en aza indirmek için hesapları devre dışı bırakma veya özel olarak ayarlama yeteneği gibi alternatif araçlar geliştirmesine yol açtığını söyledi.

Threads Hesapları Artık Rahatça Silinebilecek

1688634637 meta threads deactive account

Instagram başkanı Adam Mosseri, temmuz ayında şirketin platformları birbirinden ayırmaya yönelik yöntemler denediğini ve geliştiricilerin sonunda bunu çözmüş gibi göründüğünü söylemişti.

Geçen hafta web geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Meta’nın kod perdesinin arkasına bakmayı başardı ve gelecek güncellemenin ilk sürümlerini buldu.

Bu beta yapıların, kullanıcıların silme işlemine katıldıktan sonraki 120 gün boyunca aynı Instagram hesabıyla yeni bir Threads hesabı açmasını engellediğini belirtti. işlem.

Deneysel yazılım resmi bir sürüme hazırlanırken işler değişme eğilimindedir, bu nedenle 120 günlük şeyin kesin olup olmadığını bilmiyoruz.

Protti ayrıca Meta’nın hala Threads’i genişleyen “fediverse” entegre etmeye çalıştığını doğruladı.

Bilmeyenler için fediverse, ayrı olmalarına rağmen birbirleriyle iletişim kurabilen bir sosyal ağlar topluluğudur. Mastodon bu tür ağların en bilinen örneğidir.

Son olarak Protti, bir gönderinin başka bir sunucuya gitmesi ve daha sonra ikincil sunucuda kalırken orijinal yazar tarafından silinmesi sorununu öne sürerek şirketin bazı hataları gidermeye çalıştığını söyledi.

BU HABER SENİN İÇİN  Tatar: Kıbrıs’ta artık bir Türk devleti olduğunu göstermesi açısından ‘kuzey’ isminin değiştirilmesi önemli bir girişim olacak

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ