TUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildi

TUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildi
reklam alani“Lefkoşa’nın kültür gönüllüleri TUFAD’la şeherde buluşuyor” sloganı ve Lefkoşa Türk Belediyesi’nin katkıları ile TUFAD Şeherde etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildi.


 


Etkinlikte ASDER, FOLKDER, FOGEM, HASDER, GÖÇTAŞ, Gençlik Merkezi Birliği, Agios Lazaros ve YDÜ Spor Kulübü Dans Grubu ekipleri gösterileri ile Cuma Mağusalı amfisini dolduran sanatseverlerin büyük takdirini topladı.


 


Başkan Harmancı: “Halk dansları dernekleri ile bir aile benzer biçimde olmanın mutluluğunu her daim yaşıyoruz”


Etkinliğin açılış konuşmasında LTB Başkanı Mehmet Harmancı, halk dansları dernekleri ile aile benzer biçimde olmanın mutluluğunu her daim yaşadıklarını açıkladı.Pandemi döneminde etkinliklerinin ertelenmiş olmasına rağmen online etkinlikler düzenlediklerini anımsatan Başkan Harmancı, bu yıl ise ortak aklı ve ruhu yansıtır şekilde pek oldukca derneğin iştirakı ile oldukca hususi ve güzel bir etkinliğe hep birlikte imza atıldığını dile getirdi.Başkan Harmancı, “Her sıkıntılı zamanda kültürümüze, özümüze dönmemiz icap ettiğini daha iyi anlıyoruz. Bundan dolayı kültürümüzün içinde emek var. Bu coğrafya hep varlıklı değildi, dedelerimiz ve atalarımız oldukca zor dönemler gördüler, oldukca emekler ettiler, oldukca ezildiler. O yüzden her zorluğu göreceğiz ve bileceğiz ki; bu zorlukları aşarken ihtiyacımız olanlardan biri de kültümüze ve özümüze dönmektir” dedi.


 


Turgay ve Kadirağa’dan LTB’ye ve Başkan Harmancı’ya teşekkür


TUFAD Başkanı Arzu Can Turgay, pandemi ve zelzele felaketi sebebi ile çalışmalarına ara verdiklerini ifade ederek, TUFAD olarak kendi içinde birçok etkinlikler yaptıklarını, değişik kurumlarının etkinliklerinde de paylaşımcı olduklarını ifade ederek, kapılarını ilk günden sevgi ile açan LTB’ye ve Başkan Mehmet Harmancı’ya ve organizasyonda alın teri dökenlere teşekkür etti.


 


Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu Başkanı Hasret Kadirağa da konuşmasında, TUFAD’ın çalışmalarını yakından takip ve takdir ettiğini söylemiş oldu. Kadirağa, gecenin düzenlenmesinde alın teri dökenlere ve böylesi güzel bir ortamı yaratan LTB’ye teşekkür etti.

BU HABER SENİN İÇİN  Lefkoşa Çocuk Merkezi’nde ilk sergi heyecanı

 


Konuşmaların arkasından TUFAD Başkanı Arzu Can Turgay, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya kendi kostümlerinden oluşan hususi bir armağan sundu.TUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildiTUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildi
TUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildiTUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildiTUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildiTUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildiTUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildiTUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildiTUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildiTUFAD Şeher’de etkinliği Kızılbaş Parkı’nda gerçekleştirildireklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ