Turizm Ve Çevre Bakani Fikri Ataoğlu Girne Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Turizm Ve Çevre Bakani Fikri Ataoğlu Girne Üniversitesi’ni Ziyaret Etti
reklam alani


Girne Üniversitesi Kampüsündeki Yeni Fakülte Binaları ve Girne Üniversitesi Hastanesi ile İlgili Bilgi Aldı, Üniversitelerle İlgili Projelerini Paylaştı.

Girne Üniversitesi Vakfı Tarafından Organize Edilen “MAVİ” Temalı Fotoğraf Yarışması Sergisi Ve Çanakkale Deniz Savaşları Sergisini Ziyaret Etti.

 

Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç, Deniz İşletmeciliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysel Karafistan ve Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt tarafından karşılanan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu Girne Üniversitesi Kampüsüne ziyarette bulunarak, yeni fakülte binaları ve Girne Üniversitesi Hastanesi ile ilgili bilgiler aldı ve üniversitelerle ilgili projelerini paylaştı.  

Prof.Dr. İlkay Salihoğlu ; “Davetimizi kırmayıp üniversitemize ziyarette bulunduğunuz için teşekkür ederiz. Bize büyük onur verdiniz”, Girne Üniversitemiz Bakanlığınız ile her türlü işbirliğine hazırdır” dedi. 

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu: “Girne Üniversitesi’nin Akdenizde Yaptığı Araştırmanın Önemine Değindi

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ziyarette yaptığı açıklamada, Çevreyle ilgili olarak Girne Üniversitesinin gerçekleştirmiş olduğu ve adada tek olan Girne Üniversitesi Araştırma Gemisi’nin Kıbrıs  ile Türkiye arasında yürüttüğü araştırma ve inceleme çalışmalarının çok büyük katkı sağlayacağına ve kendilerinin de bu projeyi desteklediğine vurgu yaptı. Ayrıca, 4000 metre derinliğe ulaşacak araştırmanın kendilerini daha da mutlu ettiğini ve heyecanlandırdığını belirtti.

 “Turizm Bakanlığı olarak üniversitelerle bağlantılı ve koordineli bir şekilde çalışmayı arzuluyoruz” diyen Bakan Ataoğlu, bu ziyaretin üniversitelere yaptığı ilk ziyaret olduğunu ve devamının geleceğini belirtti.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu; Tüm Üniversitelere Orman Arazisi Tahsis Edilecek ve Yabancı Öğrencilerin KKTC’yi Tanıması Için Ortak Oryantasyon Projeleri Gerçekleştirilecek dedi.

Bakan ayrıca; Üniversitelerin talebi olmaksızın bölgedeki orman arazilerinin tahsis edileceğini, ağaçlandırılmış olanların sorumluluğunun paylaşılacağını veya orman arazilerinin birlikte ağaçlandırılması faaliyetlerini üniversitelerle birlikte yürütmeyi düşündüklerini ifade ederek, öğrencilerin de bu alanlarda etkin faaliyet göstermelerini ve sosyal aktivitede bulunulmasıyla birlikte öğrencilerle kaynaşma sağlanmasının Bakanlık için büyük önem arz ettiğini vurguladı.

BU HABER SENİN İÇİN  Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu T.C Büyükelçiliği, Kalkınma Ve Ekonomik İşbirliği Ofisi Heyetini Kabul Etti

Ataoğlu ayrıca, Turizm Bakanlığı ile Girne Üniversitesi ve diğer üniversiteler arasında yapacağımız işbirliği ile ülkemizin ve üniversitelerimizin tanıtımını sağlamak amacıyla tarihi gezilerin düzenlenmesini organize etmekten mutluluk duyacaklarını ve bu yolla öğrencilerin farklı ülkelerde temsilcilerimiz olması konumuna getirilebileceği görüşünü de dile getirdi. 

Girne Üniversitesi Vakfı Tarafından Organize Edilen “Mavi” Temalı Fotoğraf Yarışması Sergisi ve Bilinmeyen Yönleriyle Çanakkale Deniz Savaşları Sergisi Gezildi. 

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu Girne Üniversitesi Rektör Vekili İlkay Salihoğlu, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç ve Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt eşliğinde Mavi Fotoğraf Yarışması Sergisi ve Çanakkale Deniz Savaşları Sergisi’ni gezdi. Bakan, sergide bulunan fotoğraflardan birini satın alarak aynı zamanda sosyal sorumluluk projesine de katkıda bulundu ve hayır kurumlarına  bağış yapılmasına destek oldu. 

Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi  Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Mezuniyet Proje Sunumlarını Sergiledi. 

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun da katıldığı proje sunumlarında öğrenciler bitirmiş oldukları projelerini kısa bilgiler vererek açıkladı. Projeden sorumlu hocaların öğrenciler ile birlikte tek tek projelerini tanıttığı sergi oldukça ilgi çekiciydi. Özellikle 2 metre boyundaki tanker geminin güneş enerjisi ile çalışmasını sağlayan proje büyük ilgi gördü. Ziyaret Anısına Plaket Takdim Edildi.Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu tarafından Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’na gerçekleştirmiş olduğu  ziyaret anısına plaket takdim edildi

Videoyu İzlemek için Tıklayınız…

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ