Uygun Fiyatlı YouTube Premium Lite Türkiye’ye Gelmeden İptal Edildi

Uygun Fiyatlı YouTube Premium Lite Türkiye’ye Gelmeden İptal Edildi
reklam alani

YouTube, belirli ülkelerde reklamsız video görüntülemeye yönelik daha düşük maliyetli bir abonelik planı olan YouTube Premium Lite’ın pilot çalışmasını yapmak için iki yıl harcadıktan sonra, bu planından vazgeçtiğini açıkladı. Şirket, müşterilere gönderdiği bir e-postada 25 Ekim 2023’ten sonra artık Premium Lite isimli abonelik katmanını sunmayacağını duyurdu.


Aylık 6,99 Euro (Premium’un yarı fiyatı) tutarındaki Premium Lite planı ilk olarak 2021’de Belçika, Danimarka, Finlandiya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç ve İsveç’in de aralarında bulunduğu belirli Avrupa ülkelerinde kullanıma sunuldu. YouTube’un çeşitli uygulama ve formatlarında reklamsız görüntüleme olanağı sunan bu katman, Premium’un çevrimdışı indirme, arka planda oynatma veya YouTube Müzik avantajları gibi diğer özelliklerini içermiyordu.


YouTube Premium Lite Tarihe Karıştı


YouTube Premium Lite Tarihe Karisti

Türkiye’ye uğrayamayan Premium Lite isimli ucuz katman yakında tarih olacak. Şirket, kullanıcılara bu değişikliği bildiren bir e-postada, Lite abonelerine, daha önce deneme süresine sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın, bir aylık ücretsiz YouTube Premium deneme süresi sunacağını söyledi. Tekliften yararlanmak için abonelerin Lite aboneliklerini iptal etmeleri veya iptal edilmesini beklemeleri gerekeceği belirtildi.


YouTube, Temmuz ayında ABD’deki Premium ve Müzik aboneliklerinin fiyatını artırdı. Ülkemizde aylık yalnızca 29,99 TL olan hizmet için gözler Türkiye’ye yansıyacak olan zam haberine çevrildi. Ancak, şimdilik bir fiyat artışı haberi görmedik. Sırasıyla Game Pass, Netflix, BluTV, Exxen, Amazon Prime ve birçok abonelik hizmetine zam gelirken, YouTube’un da zamlanması sürpriz olmaz.


YouTube Premium Lite, Türkiye’de ve hiçbir zaman erişimi olmayan diğer bölgelerde yaşayan çoğumuz için nispeten bilinmeyen bir hizmetti ancak bu abonelik katmanından memnun olan Avrupalı kullanıcılar bir hayli üzgün.
BU HABER SENİN İÇİN  Maliye Bakanlığı deprem vergilerinin 55 milyonu bloke edildi
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ