“Vedat Kaner Vakfı” basketbola değer katıyor

“Vedat Kaner Vakfı” basketbola değer katıyor
reklam alani


Vedat Kaner Vakfı sponsorluğunda düzenlenen basketbol Easy League 15 Haziran’da başlayacak ve 8 hafta sürecek

Çağdaş yaşamın en temel gereksinimleri olan eğitim, spor, sanat ve sosyal yardım alanlarına destek vererek insan hayatına dokunma hedefi ve amacıyla 1997 yılında kurulan ve faaliyetlerini bu yönde sürdüren Vedat Kaner Vakfı, Basketbol Federasyonu ile bir araya gelerek U13 Easy League ve U11 Junior League sponsorluğunu üstlendi.
Konuyla ilgili olarak Kaner Şirketler Grubu’nda bir basın buluşması gerçekleştirildi.

300’ün üzerinde çocuk katılım sağlayacak

Vedat Kaner Vakfı sponsorluğunda 15 Haziran 2023 tarihinde başlayacak olan lig 8 hafta sürecek. U13 Easy League ve U11 Junior Easy League’lerinde 320 çocuk sporcu yer alacak.
Vedat Kaner U13 Easy League’de takımlar 2010-11-12 doğumlu erkeklerden ve 2009-10-11 doğumlu kızlardan; Vedat Kaner U11 Junior Easy League ise 2012 yılı ve sonrasında doğan kız ve erkek sporculardan oluşacak. Tüm çocuklara eşit süre tanınacak organizasyonlarda skor ise tutulmayacak.

Kaner: Çocukların ve gençlerin hayatlarına dokunabilmek

Vedat Kaner Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Kaan Kaner, bu etkinliğin babaları Vedat Kaner’in 17 Haziran’da olan doğum günü dönemine gelmesinin de kendileri için ayrıca anlamlı olduğunu belirterek, bu yıl başlayacak ve geleneksel hale gelecek olan bu lige sponsor olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ekledi. Vakfın öncelikli konularından birinin çocukların ve gençlerin hayatlarına dokunabilmek olduğunu söyleyen Kaner, çocuklara sahada eğlenmeyi, paylaşmayı, takım ruhunu deneyimlemeyi ve sporun önemini aşılayarak, sporun birleştirici tarafını hissetmelerini sağlamanın öncelikli hedefinden olduğunu da belirtti. Kaner, 1990’lı yıllarda yüzlerce çocuğa bu sporu sevdiren, basketbol altyapıları ile ülkemiz basketboluna birçok değerli basketbolcu yetiştiren Vedat Kaner Basketbol Okulu’nun ve Vedat Kaner Kulübü’nün ülke sporuna yapmış olduğu katkılardan da bahsetti.

BU HABER SENİN İÇİN  Hasret bitti - futbol Haberleri

Kayıtlar devam ediyor

Easy League’de kayıtların 12 Haziran Pazartesi günü tamamlanacağı, Junior League’de ise katılımın tüm çocuklara açık olduğu ve ilgi duyanların 0542 851 99 34 numaralı telefondan bilgi alarak kayıt yapabileceği açıklandı.

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ