Xbox ve PC birleşiyor mu? Microsoft sil baştan yapacak

Xbox ve PC birleşiyor mu? Microsoft sil baştan yapacak
reklam alani

Microsoft bir süredir Xbox ve PC arasındaki etkileşimi artırıyor. Game Pass gibi uygulamalar ile iki hizmetindeki oyuncu deneyimini birleştirmeyi hedefliyor. Xbox CEO’su, konsolun geleceğine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.Xbox CEO’su Phil Spencer’ın son yorumları, Microsoft’un oyun ekosisteminde yeni bir sayfa açmak istediğini gösteriyor. Xbox platformuna özel konsol ekosistemi ile Windows PC oyunculuğunu birleştirmek için planlar hazırlandı.


Xbox ve PC birleşiyor mu? Microsoft sil baştan yapacak

Phil Spencer verdiği son röportajda, şirketin Xbox platformunu Epic Games Store ve Itch.io gibi rakip dijital mağazalara açmayı planladığını söyledi. Bu hamleyle birlikte Microsoft, konsol ve PC arasındaki engelleri yıkmayı hedefliyor.
Epic Games, sevilen online oyunu ücretsiz veriyor!


Epic Games, sevilen online oyunu ücretsiz veriyor!
Epic Games Store bu hafta sunacağı ücretsiz oyunları açıklandı. 25 Nisan tarihine kadar bu iki oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Kaynaklara göre bunun mümkün olabilmesi için Microsoft’un yatırımlarını artırması gerekiyor. Örneğin, Xbox donanım ve yazılımının PC oyunlarını çalıştırabilecek hale gelmesi zorunlu olacak. Şirketin ayrıca Xbox ve Windows arasında oyunların taşınmasını kolaylaştıran GameCore gibi araçlara önem vermesi bekleniyor.


Microsoft’un ayrıca eski nesillere yönelik geriye dönük uyumluluk üzerinde çalıştığı da belirtildi. Bu kapsamda yeni bir ekip oluşturmayı planlayan şirket, tek taraflı bir konsol güncellemesi yerine açık bir platformu benimseyecek.


Xbox ve PC birleşiyor mu? Microsoft sil baştan yapacak

Ayrıca Microsoft’un Steam Deck rakibi el konsoluyla bu alandaki rekabeti artırması bekleniyor. Şirketin, Xbox ve Windows’un özelliklerini ARM tabanlı taşınabilir bir cihaza aktarmak istediği belirtildi.


Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
Kaynak : SDN Network


BU HABER SENİN İÇİN  Devlerin savaşı! İşte en popüler PC oyunları
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ