Yeşil reçete denetim ve denetimlerine yönelik  etkin savaşım karaları aldık

Yeşil reçete denetim ve denetimlerine yönelik  etkin savaşım karaları aldık
reklam alaniSıhhat Bakanı Hakan Dinçyürek başkanlığında bakanlık yetkilileri ile meydana getirilen görüşmede yeşil reçete denetim ve denetimlerine yönelik karalar alındı.


Bakan Dinçyürek, göreve geldiği günden bu yana gerek ilaç takip sistemi gerekse laboratuvar sarf malzemeleri mevzusunda başlatılan çalışmalara ek olarak yeşil reçete denetim, denetim ve suistimallerine karşı daha etkin savaşım yapılaması adına yeni bir toplantı daha gerçekleştirdiklerini kaydetti.


Dinçyürek, mevzuyla ilgili Kıbrıs Türk Tabipler Birliği, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği’nden birer temsilci ek olarak İlaç Eczacılık Dairesi Müdürlüğü, Temel Sıhhat Hizmetleri Dairesi Müdürlüğü ve Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürlüğü’nün de içinde olacağı bakanlığa bağlı otomasyon birimlerinin destek vereceği bir denetleme komitesinin kurulması yönünde karar verildiğini deklare etti.


Dinçyürek, bununla birlikte E-sağlık kapsamındaki ilaç takip sisteminin hayata geçmesini hızlandırmak adına ortalama 10 gün ilkin bakanlıkta meydana getirilen toplantının devamı için bu hafta tekrardan Türkiye Cumhuriyeti’nden gelecek ekiple çalışmaların devam edeceğini belirtti.


Bakan Dinçyürek, ilgili mevzularda gereğinin yapılması hususunda talimatları verdiğini belirtti. BU HABER SENİN İÇİN  3 yıldır tadil edilmeyi bekleyen KVC yoğun bakım ünitesi tadilat çalışmaları başladı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ