“8 Mart’ta gene Paylaşma ve Dayanışmayı Büyütüyoruz”

“8 Mart’ta gene Paylaşma ve Dayanışmayı Büyütüyoruz”
reklam alani

LTB Cemiyet Emekleri Koordinatörü.

Dr.

Yaşam Yılmaz, 8 Mart Dünya Emekçi Hanımefendiler gününün bu yıl paylaşma ve dayanışma açısından daha da büyük bir öneme haiz bulunduğunu altını çizdi.

Evlatların yapmış olduğu dayanışma örneklerinin etkisinde bırakan bulunduğunu söyleyen Yılmaz açıklamasında şunları belirtti: “8 Mart bizim için devamlı ortak savaşım, paylaşım ve dayanışmayı simgeleyen bir gündür.

Bu yıl paylaşma ve dayanışma daha da mühim.

16 Şubat tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamış olan Dayanışma Dükkanı binin üstünde Türkiye’den gelen depremzedelere destek oldu.

Depremzedelerin büyük bir kısmı de evlatları, yaşlı anne-babalarını sıhhatli ve güvenli bir ortama taşıyabilmek için geçici olarak Kıbrıs’a göç etmek zorunda kalan bayanlar oluşuruyor.

Aile içi şiddetle ilgilendiğimiz için travma görüyorduk fakat şu an zelzele sebebiyle ülkemize gelen hanımlarda bambaşka travmalar görüyoruz. “Çocuğumun karnını doyurabilecek miyim, süt verebilecek miyim, ayağına çorap giydirebilecek, üşümemesi için sağlayabilecek miyim” mücadelesi veriyor depremzede bayanlar.

Bugüne dek uğruna çalışmış oldukları herşeyi yitirmiş durumdalar.

Umutları, hayalleri kaybolmuş.

Başkent Lefkoşa’da ve devletimizde depremin ilk anından itibaren paylaşma ve dayanışmanın oldukca güzel, oldukca kıymetli örneklerini görüyoruz.

Bilhassa evlatların dayanışması bizleri etkiledi. Ülkemizdeki çocuklar kim bilir en sevdikleri oyuncaklarını şefkatli mesajlarla Türkiye’den gelen asla tanımadıkları depremzede çocuklarla paylaştılar.

Lefkoşa Türk Belediyesi ve Dayanışma Dükkanı olarak bu yılki 8 Mart için çağrımız çocuklarımız şeklinde hanımdan hanıma dayanışmayı bu yıl ülkemize gelen depremzede hanımlarla büyütmek.”

 

BU HABER SENİN İÇİN  LTB - EMAA Yaz Kursları için kayıtlar 15 Haziran’da başlıyor
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ