Artık Final Fantasy 14’ü Baştan Sona Tek Başınıza Oynayabilirsiniz!

Artık Final Fantasy 14’ü Baştan Sona Tek Başınıza Oynayabilirsiniz!
reklam alaniArtık Final Fantasy 14’ü Baştan Sona Tek Başınıza Oynayabilirsiniz!

Final Fantasy 14‘ü oynamak istiyorsanız ancak başkalarıyla oynamayı gerçekten sevmiyorsanız, müjdemizi isteriz. Artık tüm oyunu baştan sona tek başınıza oynayabilirsiniz. Shadowbringers genişletmesinde tanıtılan Duty Support System, başka gerçek kişiler olmadan oynamak zorunda kalmadan yeni içeriği oynamanın bir yoluydu.

Diğer oyuncuları beklemek zorunda kalmadan veya sosyal açıdan çok endişeli biriyseniz ana hikayeyi tamamlamanın alternatif bir yoluydu. Square Enix bunu yavaş yavaş diğer genişletmelere de yaymaya başladı ve en son güncelleme olan yama 6.5 ile artık tüm temel oyunu ve her genişletmenin ana hikaye görevlerini kendi başınıza oynamak mümkün hale geldi.

Final Fantasy 14’ü Tek Oynamak Artık Mümkün

Final Fantasy 14u Tek Oynamak Artik Mumkun

Sistem sizi ilgili NPC’lerle eşleştiriyor, yani tamamen yalnız olmayacaksınız ama daha çok çevrimiçi olmayan bir Final Fantasy oyunu oynuyormuşsunuz gibi hissedeceksiniz. Bu yamayla birlikte Stormblood zindanları The Drowned City of Skalla, The Burn, and The Ghimlyt Dark’ın yanı sıra yeni Lunar Subterrane zindanını da Duty Support System ile tek başınıza oynamak mümkün.

Elbette bir MMO oyunu olarak Final Fantasy 14 tamamen sosyallik odaklı bir oyun ve bu yeni sistemi bizzat kendim deneyimlemediğim için NPC’lerin kalitesi hakkında bir şey diyemeyeceğim. Ancak en azından oyuncuların oyunu tamamlaması için daha fazla seçenek eklenmesi çok güzel. Artık Square Enix’in yapması gereken tek şey bir çevrimdışı mod eklemek; böylece sunucuların kapanması konusunda endişelenmemize gerek kalmayacak.

Bu bölümde, sonunda oyunun yaklaşan genişleme paketi Dawntrail’e yol açacak yeni ana hikaye görevleri gibi başka eklemeler de mevcut. Bir sonraki genişleme paketiyle Final Fantasy 14’ün yeni bir yöne gitmesini bekleyebilirsiniz, çünkü en son genişleme paketi Endwalker, MMO dünyasında nadir görülen on yıllık destanı tamamladı.

BU HABER SENİN İÇİN  The Last of Us 2 Remastered Geliyor!
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ