Assassin’s Creed Mirage’a Hile Karşıtı Yazılım Denuvo Eklendi

Assassin’s Creed Mirage’a Hile Karşıtı Yazılım Denuvo Eklendi
reklam alaniAssassin’s Creed Mirage’a Hile Karşıtı Yazılım Denuvo Eklendi

Yılın en çok beklenen oyunları arasında yer alan Assassin’s Creed Mirage, 5 Ekim’de resmi çıkışını gerçekleştirdi. Beklendiği gibi oyundaki bazı ufak optimizasyon sorunlarını ele alan ilk gün yaması da lansman ile birlikte oyunculara sunuldu. Güncelleme notlarında bahsi geçmemesine rağmen Ubisoft, Mirage’a korsanlık/hile karşıtı Denuvo DRM yazılımını ekledi.

Oyunun VMProtect yazılımıyla birlikte Denuvo’yu kullanacağı zaten bir süredir biliniyordu, ancak oyuncuları kızdıran şey yazılımın inceleme ambargosunun kalkmasının ardından sessizce devreye alınması oldu. Bu da, incelemeyi gerçekleştiren kişilerin Denuvo’nun oyun üzerindeki etkisini değerlendirememesine yol açtı. Hile karşıtı yazılım, yüksek CPU kullanımı ve depolama bileşenlerine aşırı yazma işlemleri nedeniyle eleştiriliyor.

Assassin’s Creed Mirage’a Denuvo’lu İlk Gün Yaması

Assassin's Creed Mirage denuvo drm

Bilindiği üzere söz konusu yazılım, PC oyunlarını korsanlığa karşı koruyor ve hileleri tespit ediyor, ancak bunu yaparken performanstan da götürüyor. DRM ayrıca en azından oyunu ilk açtığınızda bir internet bağlantısını da şart koşuyor. Böylece crack’li bir kopya kullanıp kullanmadığınızı kontrol ediyor. Fakat bu durum, Denuvo sunucularının çevrimdışı olması durumunda oyunların oynanamaz hale gelmesine yol açma potansiyeli taşıyor.

Ubisoft Türkiye bizlere inceleme kodu sağlamadığı için Assassin’s Creed Mirage‘ı henüz oynama şansımız olmadı. Bu nedenle Denuvo öncesi ve sonrası performansı konusunda herhangi bir görüş belirtemiyoruz. Fakat ambargonun kaldırılmasının ardından anti hile yazılımının oyuna eklenmesi, DRM’nin performansı düşürdüğüne yönelik tartışmaları yeniden köpürtmüşe benziyor.

BU HABER SENİN İÇİN  Modern Warfare 3’ün Açık Dünya Zombi Modu Tanıtıldı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ