Bakan Pilli, tüm hemşirelerin Dünya Hemşireler Günü’nü kutladı

Bakan Pilli, tüm hemşirelerin Dünya Hemşireler Günü’nü kutladı
reklam alani


Sağlık Bakanı Dr.

Ali Pilli, 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Bakan Pilli şu ifadelere yer verdi; 

Hemşirelik insan hayatının emanet edildiği kutsal ve onurlu bir meslektir.

Halkın sağlığını korumak ve geliştirmek hemşirelerin en önemli görevleri arasında bulunmaktadır.  Toplum sağlığı anlayışıyla hizmet veren hemşirelerimiz sağlığın en önemli paydaşları arasındadır. 

Covid-19 salgınında, tüm dünyada hemşirelik mesleğinin ne kadar vazgeçilmez olduğu, ülkelerin salgınlara karşı savaşı kazanamayacağı,  hedeflerine hemşireler olmadan ulaşamayacağı anlaşılmıştır.

Sağlık sektörünün her zaman vazgeçilmezi konumunda olan hemşireler, pandemi sürecinde, her türlü riski göze alarak, hasta başında yaşamlara dokunmuş ve her zaman olduğu gibi yine sağlık ordusunun en ön saflarında yer almışlardır. 

Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, ‘önce insan’ diyerek, halka hizmeti şiar edinmiş, sonsuz sabır, özveri ve itina ile çalışan, toplumumuzun sağlığına kavuşması için mücadeleye devam eden,  sağlık sisteminin her zaman vazgeçilmezi olduğunu hissettiren, tüm hemşire  arkadaşlarımın, “12 Mayıs Dünya Hemşireler” gününü en içten dileklerimle kutlarım. 

Dr.

Ali Pilli

Sağlık Bakanı

BU HABER SENİN İÇİN  "Son bir kaç gün içerisinde halkımız özellikle aşı olmaya rağbet gösteriyor, duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederim"
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ