BAKAN ÜSTEL DR. BURHAN NALBANTOĞLU HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

BAKAN ÜSTEL DR. BURHAN NALBANTOĞLU HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ
reklam alaniSıhhat Bakanı Dt. Ünal Üstel, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.


Hastane yönetiminden bilgiler alan Bakan Üstel, servisleri ziyaret ederek araştırmalarda bulunmuş oldu.


Bakan Üstel, daha ilkin Covid- 19 hastaları için kullanılan Nöroloji yoğun bakım bölümünün eksikliklerinin tamamlanması ve çalışmaların başlaması emirini verdi.


DNA Laboratuvarına giderek bilgiler alan Bakan Üstel, Covid-19 mücadelesinde DNA laboratuvarının ana merkez bulunduğunu, laboratuvarda özveri ile emek veren bir ekip gördüğünü söylemiş oldu.


Hedefin ülke genelinde PCR testlerinin çoğaltılması bulunduğunu belirten Bakan Üstel, laboratuvarın önüne yapılacak ek bir oda ile daha geniş bir ortam sağlanacağını, böylelikle laboratuvarda çalışan sıhhat çalışanları ve giden vatandaşların daha rahat bir ortamda olacaklarını beyan etti.


Üstel, yangın sonrası ziyan olan KVC Bölümünde de araştırmalarda bulunmuş oldu.


Ziyareti esnasında devletimizde devam eden Covid-19 mücadelesine değinen Bakan Üstel, salgının hemen hemen sona ermediğini, maske kullanımı, toplumsal mesafe ve hijyen kurallarının büyük ehemmiyet arz ettiğini altını çizdi.


Şu anda kısmi bir açılıma gidildiğine işaret eden Bakan Üstel, market şeklinde kalabalık ortamlarda bilhassa dikkat edilmesi icap ettiğini söylemiş oldu.BU HABER SENİN İÇİN  2.5 yıl önce çıkan yangından dolayı yanan KVC-Genel Yoğun Bakım Ünitesi tadilat ihalesi süreci başlamıştır
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ