Başbakanlık Kavşağında Yağmur Suyu Drenaj Çalışmaları Başladı

Başbakanlık Kavşağında Yağmur Suyu Drenaj  Çalışmaları Başladı
reklam alani 


Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) kendi özkaynakları, bilgi ve emek gücüyle Başbakanlık kavşağı ile cadde boyunca sel ve taşkın riski bulunan sorunlu alanlara kalıcı çözüm için yağmur suyu drenaj çalışmasına başladı.


Sanayi bölgesinde Doktoroğlu olarak bilinen alan ile Girne Caddesi, Şht. Ecvet Yusuf Caddesi ve Okullar Yolu dahil olmak üzere pek çok noktada yağmur suyu drenaj sorununu çözen LTB kış mevsimini sorunsuz yaşamak için Lefkoşa’nın ana arterlerinden Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde yer alan Başbakanlık kavşağındaki yağmur suyu drenaj çalışmasını okullar açılmadan 40 gün içerisinde tamamlayacak.


Başbakanlık Kavşağında Yağmur Suyu Drenaj Çalışmaları Başladı Başbakanlık Kavşağında Yağmur Suyu Drenaj Çalışmaları Başladı 


Çalışmalar boyunca geçici trafik düzenlemesine gidiliyor


Çalışmalar boyunca trafik düzenlemesi şu şekildedir: Taşkınköy ve Göçmenköy bölgesinden Başbakanlığa doğru gelişte, Gelibolu bölgesindeki yeni köprümüze yönlendirme yapacağız. Yurttaşlarımız böylece Gelibolu bölgesi üzerinden şehrin içerisinde ulaşabilecekler.


Ortaköy ışıklarından Başbakanlık yönüne gelişte, eski Bixi kola önünden orta refüjde sağlanacak açık alandan Arun’un olduğu karşı şeride yönlendirme yapılıyor. Böylece Başbakanlık yönüne gidiş tek şeritten olurken, Başbakanlık Işıklarından Ortaköy’e gidiş yönünde 100 metrelik alanda tek şeritten ilerleniyor.


Trafiğin Sorunsuz Akışı ve Güvenliği için LTB Ekipleri Gerekli Önlemleri Aldı


Trafiğin sorunsuz akışı ve güvenliği için LTB Trafik ve Yol Güvenliği Uygulama Şubesi gerekli tüm uygulamaları yaptı ve önlemleri aldı. Yurttaşlar çalışmalar süresince Alo 185 çözüm hattına 7/24 ulaşabilirler.


Altyapısı Eksiksiz bir Başkent için Kararlılıkla Çalışılıyor


Lefkoşa Türk Belediyesi 4 yıllık süreç içerisinde geçmişten kalan pek çok kronikleşmiş altyapı sorununa kalıcı çözümler getirerek başkent Lefkoşa’yı sağlam ve çağdaş bir geleceğe kararlılıkla hazırlıyor.


Başbakanlık Kavşağında Yağmur Suyu Drenaj Çalışmaları BaşladıBU HABER SENİN İÇİN  LTB Başkanı Harmancı, Türkiye’de Düzenlenecek Forum’a Katılıyor
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ