Başkan Harmancı, Şimal Kıbrıs Turkcell heyetini kabul etti

Başkan Harmancı, Şimal Kıbrıs Turkcell heyetini kabul etti
reklam alani
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Şimal Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Murat Küçüközdemir ile beraberindeki heyeti kabul ederek görüştü.


Başkan Harmancı kabulde, iki kurumun uzun süreden beridir başkent Lefkoşa ve toplumsal yarar temelinde emek harcamalar yapmış olduğu belirtti. İletişim ve informasyon çağının en mühim sektörlerinden birinde hizmet veren Şimal Kıbrıs Turkcell’e mahalli ve internasyonal düzeyde yazışma alanında büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Harmancı, bu mesuliyet bilinci ile kurumun yapmış olduğu emek harcamaları yakınen takip ettiklerini söylemiş oldu.


Harmancı sözlerine şu şekilde devam etti: “Lefkoşa Türk Belediyesi olarak, nitelikli kentsel gelişim ve dönüşümün bir unsuru olarak yurttaşların bilgiye eşit ve kolay erişimini güvence altına alan, yönetim süreçlerinde şeffaflık ve katılımcılığı sağlayacak adımlar atmaya devam ediyoruz. Hizmet ve bilgiye kolay erişim elde eden, müracaat ve taleplerin kolayca yapılabildiği, sorunların anında iletilebildiği, ödemelerin kolayca yapılabildiği LTB Online Mobil uygulaması bu adımlardan birini oluşturuyor.


İnternet erişim bireylerin ifade ve fikir özgürlüğü başta olmak suretiyle birçok temel hak ve özgürlüğünden faydalanılmasını sağlıyor. Selimiye Meydanı ile Bandabuliya’daki kamusal alanlarda başlattığımız parasız web ağımızı genişletiyoruz. Dünyaya entegre olan, dijitalleşmeyi yurttaşların yaşamını kolaylaştıracak ve katkı sağlayacak şekilde kullanan bir kent için bu alanda kıymetli ve öncü emek harcamaları olan Şimal Kıbrıs Turkcell ile bu kapsamda ortak projeleri değerlendirmekteyiz. Ek olarak, geçmişten bugüne toplumsal mahrumiyetle savaşım kapsamında yapmış olduğumuz projelere Şimal Kıbrıs Turkcell’in de mühim katkıları ve desteği olmuştur”


 


Şimal Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Murat Küçüközdemir ise ziyarette gerçekleştirdiği konuşmasında şunlara yer verdi: “Dünyanın dijital dönüşümüyle beraber her kurumun ve her sektörün teknolojiyi yakınen takip edip hayatına katmış olduğu bir dönemdeyiz. Mevzu yazışma ve teknoloji olunca Şimal Kıbrıs Turkcell olarak adamız için daima elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Lefkoşa Türk Belediyesi ile de geçmişten bugüne gerek teknoloji ve yazışma gerekse toplumsal mesuliyet anlamında birçok projeye imza attık. Bundan mutluluk duyuyoruz. 7 Eylül’de yaşamımıza girecek olan 4.5G teknolojisi ile de adamızın güzelliklerinden faydalanırken değişen teknolojinin mümkün kıldığı her şeyi artık daha süratli internetle kesintisiz yapabileceğiz. Bu değişen teknolojinin adamıza gelmesi ülkemizin gelişimi açısından büyük ehemmiyet arz ediyor. 4.5G’yi Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kazandıracak ilk operatör olmak da ek olarak bizlere gurur veriyor. Lefkoşa Türk Belediyesi ile gerçekleştirdiğimiz her proje, yaptığımız tüm iş birlikleri topluma artı yarar sağlamaktadır. Bundan sonrasında da elimizden gelen desteği sunmaya devam edeceğiz.”

BU HABER SENİN İÇİN  AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra'yı bakanlıkta ziyaret etti

 reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ