Cahitoğlu, Nusaybinli çocukları konuk etti

Cahitoğlu, Nusaybinli çocukları konuk etti
reklam alani


Başbakanlık Müsteşarı ve Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cahitoğlu, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Başbakan Ünal Üstel himayelerinde ülkemizde bulunan Türkiye’nin Mardin ili Nusaybin İlçesi Çocuk Gelişim Merkezi’nden çocukları kabul etti. Ziyarette Başbakanlığa bağlı Spor Dairesi Dış İlişkiler Sorumlusu  Sertaç Bozatlı da hazır bulundu.

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu kabulde yaptığı konuşmada, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC’den çocuklar ve gençlerin karşılıklı olarak yapmış oldukları ziyaretlerin ve ortak etkinliklerin önemine dikkat çekerek, Başbakanlık olarak Nusaybinli çocuklara her zaman kapılarının ve kucaklarının açık olduğunu vurguladı. Cahitoğlu,  “Bundan sonra da bu tür sosyal sorumluluk projeleri konusunda elimizden geleni yapmaya ve katkı koymaya devam edeceğiz” dedi.  Cahitoğlu çocuklara KKTC’de güzel ve keyifli zaman geçirmelerini dileyerek,  Mardin halkına selamlar iletti.

Nusaybin İlçesi Çocuk Gelişim Merkezi Proje Koordinatörü Şehmus Ak da ziyarette yaptığı konuşmada çocukların sosyal ilişkilerine katkıda bulunmak amacıyla belirli aralıklarla Türkiye’nin bir çok bölgesine ziyaretler gerçekleştirdiklerini, üçüncü kez ise bu amaçla KKTC’de misafir olduklarını söyledi. Ziyaret vesilesiyle dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştini ifade eden Ak, çocukların KKTC’de de  güzel anılar biriktirdiklerini ifade etti.  Ak konuşmasında, “2017 ve 2018 yıllarında da misafiriniz olduk.  Kuzey Kıbrıs’taki çocuklarla köylerdeki çocuklarla harika etkinlikler yaptık ve aramızda çok güzel bir kardeşlik köprüsü kurduk. Kardeşlik kültürünün devam etmesi adına Sayın Başbakan Ünal Üstel’e gösterdiği duyarklılık  ve misafirperverliğe yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Cahitoğlu, Nusaybinli çocukları konuk etti

BU HABER SENİN İÇİN  Hamitköy’ün geleceği aydınlık - futbol Haberleri
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ