Cities Skylines 2’nin Konsol Sürümünü Bekleyenlere Kötü Haber

Cities Skylines 2’nin Konsol Sürümünü Bekleyenlere Kötü Haber
reklam alani
Cities Skylines 2’nin Konsol Sürümünü Bekleyenlere Kötü HaberGörünüşe göre, Cities Skylines 2 gerçekten devasa olacak. Oyunun konsol sürümü 2024 baharına ertelendi ve oyunun minimum ve önerilen PC özellikleri güncellendi ve çok daha yüksek hale geldi. Oyunun PC sürümü ise başlangıçta planlandığı gibi 24 Ekim 2023‘te çıkacak. Oyunu PlayStation 5 veya Xbox Series X/S’de ön sipariş veren herkes bu platformlar aracılığıyla otomatik olarak geri ödeme alacak.


Geliştirici Colossal Order, konsol sürümünün ön siparişlerini şimdilik kapattığını da açıkladı. Cities: Skylines 2, 24 Ekim’de PC Game Pass’e gelecek ve önümüzdeki baharda konsolun çıkışıyla birlikte Xbox Game Pass’e de eklenecek. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, oyunun PC sistem gereksinimleri için istenen minimum özellikler olan Ryzen 5 5800X ve GTX 780 yerine artık Ryzen 7 5800X ve GTX 970‘e ihtiyacınız olacak.


Cities Skylines 2 Konsol Sürümü Ertelendi


Cities Skylines 2'nin Konsol Sürümünü Bekleyenlere Kötü Haber

Colossal Order, konsol gecikmesinin ve PC güncellemesinin aynı temel nedenden kaynaklandığını açıkladı: Bu oyun ilk düşündüklerinden daha büyük ve daha fazla optimizasyon gerektiren bir hale geldi. Farklı donanımlarla kapsamlı testler yaptıktan sonra minimum ve önerilen özellikleri güncellemeye karar veren stüdyo, bunun daha iyi bir oyuncu deneyimi için zorunlu olduğunu dile getirdi.


Genel olarak PC oyunları açısından zorlu bir yıl oldu. PC pazarındaki çeşitlilik, geliştiriciler için her zaman bir zorluk olmuştur ancak dokuzuncu nesil konsol donanımı artık birçok yaygın PC kurulumunu geride bırakarak PC’de birçok hata içeren iddialı oyunların ortaya çıkmasına neden oldu. Bugünkü Cities Skylines 2 haberleriyle Colossal Order’ın kendisini bu olgudan yalıtmaya çalıştığını görüyoruz.


Geliştiriciler ayrıca bu neslin teknik açıdan en güçlü konsolu olan Xbox Series X ile Microsoft’un daha ucuz ve daha az güçlü seçeneği olan Series S arasında eşitlik sunma konusunda da zor zamanlar geçirdi. Microsoft, tüm oyunların her iki konsolda da aynı özelliklerle başlatılmasını gerektiriyor ve bu da geliştiricilerin elini bir hayli zora sokuyor.

BU HABER SENİN İÇİN  Merakla Beklenen Star Wars Oyunu İptal Olma Tehlikesinde

Colossal Order’ın Cities Skylines 2’deki değişikliklerle ilgili SSS‘sini burada bulabilirsiniz.
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ