Eski Telsim çalışanı 11 Milyon 900 Bin TL'yi kendi hesabına yatırmış

Eski Telsim çalışanı 11 Milyon 900 Bin TL'yi kendi hesabına yatırmış
reklam alani

Sondakika Kıbrıs Haber

Kıbrıs Özel Haber

Lefkoşa’da meydana gelen müstahdem tarafından sirkat, suç gelirlerinin aklanmasını önlemeye yönelik yasa ile şans oyunları yasasına aykırı hareket suçlarından tutuklanan Ergin Hergül bugün mahkemeye çıkarıldı.

Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis çavuşu Yahya Suiçmez olguları aktardı. Polis, 2022 yılı Şubat ayında KKTC geneline toplu SMS gönderen vidobet isimli sanal bahis sitesi ile ilgili yapılan soruşturmada SMS’lerden edilen gelirlerin 5 milyon 960 bin TL’lik kısmının zanlının hesabına yatırıldığının belirlendiğini söyledi. Polis, o dönem zanlıdan izahat istendiğinde söz konusu paraların SMS işlemlerinin hızlandırılması için hesabına yatırıldığını söylediğini aktardı. Polis, yapılan ileri soruşturmada 2018-2021 yılları arasında KKTC Teslim’de müdür yardımcısı olarak görev yapan zanlının iki adet sahte kullanıcı ismi ile SMS satışı yapıp, şirkete ait 11 milyon 900 bin TL’yi kendi hesabına aktardığını açıkladı. Polis, aranan şahıs olan zanlının 21 Ekim 2023 tarihinde ülkeye giriş yaptığını ancak kaldığı otelde tespit edilemediği için tutuklanmadığını, önceki gün Ercan Havalimanı’ndan çıkış yaparken yakalandığını söyledi. Polis, soruşturmanın devam ettiğini, zanlının suç ortağının arandığını ifade ederek, 3 gün süre istedi.

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’den gelen Kıbrıs  Gazilerini kabul ederek görüştü
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ