Gençler Çevrimiçi Sirto Yarışması Ödül Töreni yapılmış oldu

Gençler Çevrimiçi Sirto Yarışması Ödül Töreni yapılmış oldu
reklam alani

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Internasyonal Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ve Halk Sanatları Vakfı (HASDER) ortaklaşa iş ile devletimizde ilk kez düzenlenen Gençler Çevrimiçi Sirto Yarışması Ödül Töreni Merkez Lefkoşa’da gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarının arkasından belge takdimi, ödül almaya hak kazanan dansçıların videolarının vizyonu ile devam eden gecenin sonunda başarı belgeleri ve ödüller sahiplerini buldu.

HASDER Vakıf Başkanı Kani Kanol, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu Başkanı Hasret Kadirağa, Internasyonal Kıbrıs Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.

Dr.

Tabiat Kavaz’ın konuşmalarının arkasından LTB Başkanı Mehmet Harmancı da bir konuşma gerçekleştirmiş oldu.

 

Başkan Harmancı: Halk dansları topluluğu ile 10 senelik sürede oldukça yakın çalıştık ve onları hep yanımızda hissettik

LTB Başkanı Mehmet Harmancı konuşmasında hususi bir teşekkür etmek istediğini belirterek, halk dansları topluluğu ile 10 senelik sürede oldukça yakın çalıştıklarını ve kendilerini hep yanlarında hissettiklerini belirtti.

Başkan Harmancı, derneklerle dayanışarak sürdürülen oldukça ciddi bir yol bulunduğunu vurgulayarak, bunun en güzel örneklerinden birinin Lefkoşa’nın kaybetmiş olduğu halk dansları festivalini beraber tekrardan hayata geçirdiklerini, pandemi ve sonrasındaki durum sebebi ile ara verilen festivali tekrardan başlatmanın planları içinde olduklarını dile getirdi.

Bundan önceki dönemde Kültür Sanat Komisyonu tarafınca onaylanan çevirim içi sirto yarışmasının ülkede bir ilk bulunduğunun altını çizen Başkan Harmancı, bu katılım ve ödül töreni ile de gençlerin yeteneklerinin bir kez daha görülebildiğini sözlerine ekledi.

 

Kategorilere gore başarı ödülleri verildi

Konuşmaların arkasından Kanol tarafınca Başkan Harmancı’ya Doç.

Dr.

Kavaz’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Plaket takdiminin arkasından katılım belgeleri verildi ve ödül almaya hak kazanan isimlere takdimde bulunulmuş oldu.

Ahmet Erment, Mehmet Kurt, Mehmet Duran, Davet Hayırsever, Akış Soygazi, Gizem Kambillili, Buse Turgay, Ayşe Akınsel ve Güzide Altıparmak’a yarışma katılım belgeleri sunuldu.

BU HABER SENİN İÇİN  Yeşil Lefkoşa Yarışması müracaat süresi 5 Eylül’e kadar uzatıldı

Lefkoşa Türk Belediyesi Sezer Kaşer Ödülü’nü Melisa Havalı ile Nisan Topaloğlu, Sadiye Destur Ödülü’nü Dilay Vehbiye Aydın ile Dilan Aydın alırken, LTB Atiye Balcı Ödülü Seden Selen Beyit ile Nuray Baykent’e verildi.

HASDER Hususi Ödülü’nü kazanan adlar ise Tuğba Dimililer ile Seren Yücekal Moralı oldu.

LTB Mustafa Serdengeçti Ödülü’nü Zirve Itimat Emiroğlu ile Çağlar Abohorlu, LTB Mustafa Gökçeoğlu Ödülü’nü Şaban Yıldırım ile İbrahim Koç kazanmıştır.

İbrahim Arap Ödülü, Yalçın İzhakoğlu ile Güvenli Ciyaslıoğlu’na HASDER Hususi Ödülü ise Yükselen Deniz ile Hasan Ciyaslıoğlu’na verildi.

Gençler Çevrimiçi Sirto Yarışması Ödül Töreni yapılmış oldu 

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ