KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ankara’da, Türk Havacılık Uzay Sanayi şirketini ziyaret etti

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ankara’da, Türk Havacılık Uzay Sanayi şirketini ziyaret etti
reklam alani


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin, gelişen savunma sanayisiyle güvenliğini sağladığını ve bölgesinde güçlü, dünyada da söz sahibi bir ülke olduğunu belirterek, KKTC’ye de bu alanda yatırım yapılabileceğini, böylece KKTC’nin de bölgesinde güçlenip gelişen bir Türk devleti olarak yerini sağlamlaştıracağını, dünyaya da bir mesaj olacağını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Tatar’a ziyaret kapsamında şirket ve çalışmaları ile ilgili sunum yapıldı, plaket sunuldu. Şirket yetkilileri Cumhurbaşkanı Tatar’a alanı da gezdirdi, prototip uçak, helikopterler ve diğer havacılıkla ilgili bilgiler verdi.

 

Sunumun ardından şirketi çalışmalarından dolayı kutlayan ve başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Tatar, şirketin önemli işler yaptığını, ayrıca KKTC’ye verilen önemi de iyi bildiklerini kaydetti.

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, şirketin havacılık alanında yaptığı çalışmalara baktığında ve Kıbrıs denince hemen aklına Cengiz Topel’in geldiğine işaret etti.

 

Cumhurbaşkanı Tatar, pilot yüzbaşı Cengiz Topel’in şehit edilmesinin insanlık ayıbı olduğunu ve o zaman görev yapan BM askerinin yetersiz kaldığını anımsattı ve Topel’in başlattığı mücadelenin KKTC’nin temellerini oluşturduğunu söyledi.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman KKTC’nin yanında olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’ye uluslararası alanda haksızlık yapıldığını, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bunu BM’de dile getirdiğini işaret etti ve teşekkür etti.

 

Şirketin alanında çok başarılı çalışmalar yaptığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, tebrik etti,  başarılar diledi. 

 

Türk hükümetinin cesaretle büyük işler başardığını, Türkiye’nin dünyada sözü geçen en önemli ülkelerden olduğunu ifade eden Tatar, bundan onur ve gurur duyduklarını söyledi, kendi savunma mekanizmaları ile güvenliğini sağladığını kaydetti.

 

Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte KKTC’nin de Doğu Akdeniz’de güçlü bir devlet olarak yerini aldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, şirkete, KKTC’ye de yatırım yapması ve KKTC’nin bayrağını bu alanda dalgalandırması çağrısı yaptı.

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Çağdaş Atatürk Fotoğrafları Sergisi’nin açılışına katıldı

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ