KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Tatar, Giresun’da Kıbrıs gazileri ile bir araya geldi

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Tatar, Giresun’da Kıbrıs gazileri ile bir araya geldi
reklam alani


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Giresun temasları kapsamında Kıbrıs gazileri ile bir araya geldi. 

 

Giresun Belediyesi tarafından gaziler onuruna düzenlenen yemekte konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, gazilerle bir araya gelmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Gazilerin baş tacı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ın çok acılardan geçtiğini, dönüm noktasının 20 Temmuz 1974 olduğunu söyleyerek, Kıbrıs’ın 1974 sonrası bağımsızlığına kavuştuğunu kaydetti.

 

Barış Harekâtı’nda görev alan gazileri şükranla, şehitleri rahmetle andığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Tatar, harekâtın üzerinden 50 yıl geçtiğini ancak bugün gazilere baktığında, aynı duygularla tek yürek içinde Kıbrıs’ta Türklük mücadelesini vermeye, devleti geliştirmeye devam ettiklerini söyledi.

 

Federal çatı altında bir çözüme “hayır” dediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Artık kuzey-güney yok… Kıbrıs’ta egemen bağımsız bir Türk devleti vardır” dedi.

 

KKTC’nin Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte Mavi Vatan’da, hava sahası ve diğer tüm alanlarda tam uyum içinde çalıştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, AB içinde Rum devletinde, azınlık durumuna asla düşmeyeceklerini, iki egemen eşit devletin iş birliği ile yeni ve milli siyaseti büyük bir onurla yürüttüklerini anlattı.

 

“O günleri hiçbir zaman unutmayacağız, siz gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilerim” diyen Cumhurbaşkanı Tatar’a, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubesi Onursal Üyelik Belgesi de takdim edildi.

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, gazilerle buluşmasının ardından yerel basın kuruluşlarına da Kıbrıs’taki son gelişmelerle ilgili mülakatlar verdi.

 

 

BU HABER SENİN İÇİN  Yarına dikkat! 14.00-17.00 saatleri arasında elektrik kesintisi var
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ