KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu’nu kabul etti

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu’nu kabul etti
reklam alani

KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu’nu kabul etti
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Derviş Yücetürk başkanlığındaki Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu’nu kabul etti.


 


Kabulde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Tatar ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini ifade ederek, tüm sıkıntıların aşılması için Meclis ve tüm kuruluşlarımızın özel gereksinimli insanlara sahip çıkmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Tatar, Maliye Bakanlığı döneminden bugüne kadar bu konudaki sıkıntılarla ilgilendiğini ve Cumhurbaşkanı olarak da bu konularla ilgilenmeye devam edeceğini belirtti.  KKTC’de bu konuda hassasiyet olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, tüm sıkıntılarla alakalı ve özel gereksinimli insanlar için hayatı kolaylaştırma adına federasyonun yaptığı çalışmaları takdir ettiğini söyledi. Devletin imkanları arttıkça sıkıntılar için yapılabileceklerin hayat bulabileceğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, federasyonun bu çalışmaları takip etmesinin önemine değindi.


 


Cumhurbaşkanı Tatar, “Bu devletin yaşatılmasında dünyaya göstermiş olduğumuz büyük inanç ve kararlılık her şeyin üstündedir. Kıbrıs’ta artık yan yana yaşayan egemen eşitlik temelinde iki devlet olması lazım” diye konuştu.


 


K.T. Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk ise yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tatar’a destek belirterek, 3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma günü nedeniyle federasyonun aldığı 14 maddelik istem paketini sundu.                         


 
BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Haydar Aliyev’in Hayatından 100 An” kitabının imza törenine ve Azerbaycanlı ressam Aida İbrahimova’nın resim sergisinin açılışına katıldı.
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ