Lefkoşa’da 2. Kez Fotomaraton Zamanı

Lefkoşa’da 2. Kez Fotomaraton Zamanı
reklam alani

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Yıltan Taşçı Akademi iş birliğinde ikincisi düzenlenecek Lefkoşa Fotomaraton Fotoğraf Yarışması, 9-10 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

Lefkoşa’nın belgelenmesi, tanıtımı ve fotoğraf sanatının geliştirilmesi, LTB sınırları içindeki kültürel değerlerin, tarihî ve gezinsel mekânların, kent dokusunun ve yaşamının fotoğrafçı bakış açısından yansıtılması amacıyla düzenlenen yarışmaya katılmak isteyen fotoğrafçılar 6-8 Eylül tarihleri içinde başvurularını LTB Halkla İlişkiler Birimi’ne yapabilecek.

Yarışmacılar 9-10 Eylül’de Lefkoşa’yı fotoğraflayacak

Mevzunun Lefkoşa olarak belirlendiği yarışmada serbest-renkli kategorisindeki fotoğraflar 12 Eylül tarihinde Nilgün Cenup, Emel Sefer, Mehmet Türkelman’dan oluşan seçici kurul tarafınca değerlendirmeye alınacak.

Ödül kazananlar ile sergilemeye kıymet görülen eserlerin de yer alacağı ödül töreni ve sergi açılışı 3 Ekim 2023 Salı günü saat 19.00’da Merkez Lefkoşa Sergi Salonunda yapılacak.

9 Eylül 2023 Cumartesi saat 00.01 tarihinde başlamış olacak ve 10 Eylül 2023 Pazar gün 00.00 saatinde sona erecek yarışmada fotoğraflar bu süre içinde çekilmiş olup yarışmaya teslim edilecek minimum 3 en oldukça 5 fotoğraf, 11 Eylül 2023 Pazartesi mesai saatleri içinde Halkla İlişkiler Birimi’nde “fotoğraf teslim formu” doldurularak teslim edilmelidir.

Yarışmayla ilgili şartname ve ayrıtılı bilgilere 60 85 301 numaralı telefondan ve  www.lefkosabelediyesi.org internet sayfası Etkinlikler bölümünden ulaşılabiliyor.

Bu yıl “Burçin Özkuş Hususi Ödülü” ve “Zerrin Erdilek Hususi Ödülü” de verilecek

Seçici kurul bu yıl 1.’lik (5.000 TL), 2.’lik (3.000 TL) ve 3.’lük (2.000 TL) ödülünün yanı sıra iki esere “Burçin Özkuş Hususi Ödülü” (1.000 TL) ve “Zerrin Erdilek Hususi Ödülü” (1.000 TL) verecek.

Seçici kurul, değerlendirme sonucunu iki nüshadan oluşan ‘’Değerlendirme Raporu” ile saptayacak ve bu tutanak seçici kurul üyelerince imzalanacaktır.

 

BU HABER SENİN İÇİN  Başkent Lefkoşa’da Çocuklar için Dünya Çocuk Günü Etkinlikleri
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ