LTB ekibi, İBB’den Depreme karşı risk analizi eğitimi ve yerinde incelemeleri tamamladı

LTB ekibi, İBB’den Depreme karşı risk analizi eğitimi ve yerinde incelemeleri tamamladı
reklam alaniKardeş şehirler Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) içinde afet yönetimi için iş birliği ve ortak emek harcamalar başladı.7-10 Mart tarihleri içinde gerçekleşen eğitim ve araştırma gezisindeki LTB ekibinde belediye meclis üyeleri ve teknik personellerin yanısıra, süreçte uzman paydaşların da yer alması amacı ile Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne(KTMMOB) bağlı Yerbilim Mühendisleri Odası ile İnşaat Mühendisleri Odası’ndan temsilciler de içeriyor. 


 


Hem İBB’nin tecrübeleriyle ilgili bilgilendiler hem de sahadaki emekleri incelediler


Emekler kapsamında ilk olarak LTB ekibi, İBB Zelzele Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Hasret Tut ile bir araya geldi ve dairenin bilgilendirme eğitimlerine katıldı. 


 


LTB ekipleri, Avrupa yakasında zemin riski yüksek olan bölgelerde sürdürdüğü depreme karşı risk analizi çalışmalarına İBB ekipleri ile beraber katılarak araştırma ve gözlemlerde bulunmuş oldu. Takımlar, süratli tespit ile yapılarak elde edilmiş verileri ofis ortamında da gözlemlediler. LTB ekipleri ek olarak Avrupa Yakası Eyüpsultan’da yer edinen AKOM’u (Afet Koordinasyon Merkezi) da ziyaret ederek data alışverişinde bulundular.


 


 


 LTB ekibi, İBB’den Depreme karşı risk analizi eğitimi ve yerinde incelemeleri tamamladıLTB ekibi, İBB’den Depreme karşı risk analizi eğitimi ve yerinde incelemeleri tamamladıBU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Atatürk Öğretmen Akademisi 2023-2024 Öğretim Yılı açılış töreninde konuştu:
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ