LTB ile İBB iş birliğinde Afet, Arama Kurtarma ve İtfaiye Eğitimi başladı

LTB ile İBB iş birliğinde Afet, Arama Kurtarma ve İtfaiye Eğitimi başladı
reklam alaniLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iş birliğinde “Afet, Arama Kurtarma ve İtfaiye Eğitimi” başladı.


 


İBB İtfaiye Daire Başkanlığı İtfaiye Eğitim Merkezi tarafınca verilmekte olan ve 3 gün sürecek eğitimler Merkez Lefkoşa ile KKTC Sivil Müdafa Teşkilat Başkanlığı’nın sağlamış olduğu yıkıntı alanında gerçekleştiriliyor. 


 


İBB’ye ilişik 1 tane itfaiye aracı ve arama kurtarma ekipmanlarıyla meydana getirilen eğitimleri İBB İtfaiye Daire Başkanlığı, İtfaiye Egitim Merkezi Amiri Zafer Özçakmak, itfaiye eğitim merkezi eğitmenleri Yavuz Beyaz, Serkan Yüksel, Yusuf Uğurlu, Servet Sarı, Süleyman Çelik ve Necat Karafazlıoğlu veriyor.


 


 


Başkan Harmancı: Donanımlı ve hazırlıklı olmak için sorumlulukla çalışıyoruz


Kuramsal bilgilendirme yanında uygulamalı şekilde düzenlenecek eğitim programı, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın hitabı ile başladı.


 


Başkan Harmancı, Türkiye’de yaşanmış olan zelzele felaketi sonrası LTB olarak 35 kişilik bir ekiple beraber Hatay Samandağ’daki arama kurtarma çalışmalarına katıldıklarını anımsatarak, orada da İBB’nin değişik ekipleri ile emek harcamalar yürüttüklerini beyan etti.


 


Zelzele felaketi sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptıkları görüşmede bu eğitimleri gerçekleştirme mevzusunda mutabık kaldıklarını aktaran Başkan Harmancı, bu organizasyonun da iki kent içinde imzalanan kardeş kent protokolü çerçevesinde gerçekleştirildiğini belirtti.


 


Eğitimlere katkı koyan KKTC Sivil Müdafa Teşkilat Başkanlığı’na da teşekkür eden Başkan Harmancı, 3 günlük sürede deneyimli takımlar tarafınca verilecek eğitimlerin önemine vurgu yaparak, daima hazırlıklı olmak için sorumlulukla çalıştıklarını da sözlerine ekledi.


 


Eğitimlerin tamamlanmasının arkasından sertifika töreni düzenlenecek


3 gün sürecek eğitimler hem kuramsal hem de uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. Eğitimlerin bir kısmı Metehan bölgesinde oluşturulan alanda yapılacak tatbikatla sürecek. Eğitimlerin tamamlanmasının arkasından ise 14 Nisan Cuma günü sertifika töreni gerçekleştirilecek.

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - KKTC CSO Sezon Açılış Konseri ile izleyiciyle buluşuyor

 


Verilecek kapsamlı eğitimler şu başlıklar altında gerçekleştiriliyor:


 


Kentsel Arama Kurtarma, Yaralı Tahliye Şekilleri, Yıkıntı Altı Görüntüleme Aleti Tanıtımı, Sismik Dinleme Aleti Tanıtımı, Kentsel Arama Kurtarma, Yaralı Tahliye Şekilleri, Yıkıntı Altı Görüntüleme Aleti Tanıtımı, Yanma Yangın Bilgisi, LPG ve Organik Gaz Bilgisi, Yangın yerindeki tehlikeler, Karot Aleti Tanıtımı, Ayırıcı ve Kesici Güç Üniteleri, Beton, Metal ve Ahşap Kesme Motorları eğitimi.LTB ile İBB iş birliğinde Afet, Arama Kurtarma ve İtfaiye Eğitimi başladıLTB ile İBB iş birliğinde Afet, Arama Kurtarma ve İtfaiye Eğitimi başladıLTB ile İBB iş birliğinde Afet, Arama Kurtarma ve İtfaiye Eğitimi başladıLTB ile İBB iş birliğinde Afet, Arama Kurtarma ve İtfaiye Eğitimi başladıLTB ile İBB iş birliğinde Afet, Arama Kurtarma ve İtfaiye Eğitimi başladı


reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ