KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’den gelen Kıbrıs  Gazilerini kabul ederek görüştü

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’den gelen Kıbrıs  Gazilerini kabul ederek görüştü
reklam alani


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar bugün, Türkiye’den gelen Kıbrıs Gazilerini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’den gelen Kıbrıs Gazilerini kabulü sırasında yaptığı konuşmada, 20 Temmuz sabahı Kıbrıs Barış Harekâtı’nın gerçekleşmesiyle Kıbrıs Türklerinin Kıbrıs Adası’nda varlıklarını sürdürebildiğini belirterek, Mücahitlerimizin kahramanlıkları ile birlikte Mehmetçik’in adaya ayak basmasıyla verilen mücadelenin sonucunda elde edilen emaneti geleceğe taşımanın görevimiz olduğunu dile getirdi. “Bu emanet Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’dir. Doğu Akdeniz’de bir Türk devleti olarak Türk dünyasının en güneydeki temsilcisidir. Burada bu devleti yaşatmanın huzuru ve bahtiyarlığı içerisindeyiz” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ve tanınma yolunda katkı koyan Türk devletlerine teşekkürlerini iletti.

Ekonomik, siyasi ve kültürel varlığımızı sürdürebilmek için KKTC devletinin daha da güçlendirilmesi için çalıştıklarını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Doğu Akdeniz’deki egemenliğimizin tanınması için verilen uğraşların süreceğini kaydetti. 

New York temaslarına değinen Cumhurbaşkanı Tatar, Birleşmiş Milletler 78’inci Genel Kurulu’nda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı tarihi konuşmada diplomatik ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve KKTC’nin tanınması çağrısını yinelediğini anımsattı. 

“Biz artık bağımsız bir Türk devleti ile buradaki varlığımızı sürdürüyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, AB oyunları ile Türkiye Cumhuriyeti’nin adadan uzaklaşmasının hedeflendiğini ancak buna asla izin verilmeyeceğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Tatar, şehitlerimizi ve yaşamlarını yitiren gazileri andığı konuşmasında, Kıbrıs Gazilerinin büyük önem arz ettiklerini belirterek teşekkür etti.

BU HABER SENİN İÇİN  CYCLOPS’ta tatbikat yönetmek Kıbrıs için büyük öneme haiz
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ