LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı
reklam alani

LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı  LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) ile Adana’nın Seyhan Belediyesi iş birliği protokolü imzaladı. İmza törenine her iki belediyenin başkanları, meclis üyeleri ve yöneticilerinden oluşan heyetler katılırken LTB-Seyhan Belediyesi İş Birliği Protokolü’ne Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ile Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay imza koydu. Her iki başkan da birbirine şehrin simgesi olan hediyeler ve kültürel eserler takdim ettiler.

İmzalanan protokol çerçevesinde LTB ve Seyhan Belediyesi ortak proje için işbirliği yapılması, bu projelere yönelik hibe destek çalışmalarının yapılması, eğitim, turizm, kültür, sosyal ve ekonomik ilişkilerin kurulması, karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımında bulunulması amaçlanıyor.

LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Akdeniz coğrafyasını paylaşan iki belediye olarak birçok alanda işbirliklerini geliştirerek ortak çalışmalar yapılacağını ve bu işbirliğinden her iki şehir ve şehirde yaşayanların olumlu şekilde faydalanacağını söyledi. İş birliği yapılacak alanlara tarım konusunu örnek veren Başkan Harmancı, bu alanda Seyhan Belediyesi’nin tecrübelerinin buraya yansımasının önemini değindi. Harmancı sözlerine şöyle devam etti: “Bir ilke imza atarak ve Ziraat mühendisleri Odası’nın rehberliğinde GDO’suz soya üretimi için Lefkoşa’mızda yeni bir üretim modelinin denemesini yaptık. Üretime can verecek olan sudur. Atıksu arıtma tesisimizden çıkan AB standartlarındaki tarımsal suyu kullandık ve tesisimizden çıkan toprak zenginleştirici gübreyi katma değer yaratarak üretimde değerlendirdik. Sizlerin de bilgi, birikim ve tecrübelerinizle tarımda karşılıklı iş birliği ve ortak çalışmalar yapacağız” dedi.

Başkanı Harmancı konuşmasının devamında “İki ülkenin belediyeleri arasındaki kardeşlik ilişkileri ve iş birliği çalışmalarındaki ilişki modellerinin her iki ülke arasındaki ilişki modeline örnek olabileceğini belirterek, karşılıklı saygıya dayalı ve iki eşitler arasındaki bu ilişki çok önemli sonuçlar ve mesajlar verecektir” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ise tüm Lefkoşalılara, Adanalıların sevgilerini selamlarını getirdiğini söyleyerek başladığı konuşmasında yıllardır var olan dostluğun yeni bir pekiştirmesini gerçekleştireceklerini belirtti.

BU HABER SENİN İÇİN  LTB ve KISAD iş birliğinde “Anne Ben Büyüyorum Semineri” yapıldı

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz ve içinde bulunduğumuz yıl hem tüm dünyada ve hem de yakın çevremizde yaşanan zorlukların da birleşmesiyle bizler de farklı zorluklarla dolu bir dönem geçiriyoruz. Bu zor dönemi ancak birlik, bütünlük içinde aşabiliriz. Kaynakların sınırlı olduğu ve enerji alanında ciddi sıkıntılar yaşanan bu dönemde Yeşil Mutabakat’a da uymak zorundayız ve doğayı koruma temelli çalışmalar yapacağız. Bu açıdan da gerek kaynakları birleştirerek gerekse yapılan işleri daha kolay yapmak için birlikte hareket etme zorunluluğu var. Evrensel olarak da bunu yapmalıyız çünkü Covid bizlere sınırların, statülerin çok da geçerli olmadığını gösterdi. Birbirimizle paylaşarak, birlikte üreterek zorlukları aşacağız. Özellikle tarım konusunda buna ihtiyaç var. Başkent Lefkoşa Türk Belediyesi ile önümüzdeki günlerde yararlı iş birlikleri yapıp ortak çalışmalar yapacağımıza inanıyorum.

Heyet LTB hizmet binalarını gezdi,Surlariçi gezisi yaptı

İmza töreninin ardından LTB heyeti ile Seyhan Belediyesi heyeti LTB’nin Kadın Sığınma Evi, Merkez Lefkoşa, Kızılbaş Parkı, El Ele Kreşi ve Paylaşım Mutfağı hizmet binalarını yerinde incelemelerinin ardından Surlariçi’nin tarihi yerleri gezdiler.

LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ