LTB, şehirde Elektrikli Scooter kiralanmasını Lefkoşalılara Soruyor

LTB, şehirde Elektrikli Scooter kiralanmasını Lefkoşalılara Soruyor
reklam alani

Katılımcı demokrasi ve birlikte yönetim ilkeleri ile hareket eden Lefkoşa Türk Belediyesi, başkent Lefkoşa’da elektrikli scooter kiralanmasına yönelik Lefkoşalılar’ın görüşlerini alıyor.

Her geçen gün nüfusu büyüyen ve bu doğrultuda gereksinimleri da değişen şehirde, sürdürülebilir gelişim ve adaletli dönüşümü sağlamak hedefinde olan LTB, yönetim süreçlerinde şeffaflık, hesap verebilirlik ve katılımcılığı elde eden LTB internet sayfası internet sayfası ile “LTB Online” mobil uygulamasından yararlanıyor.

Elektrikli scooter’ler dünyanın değişik yerlerinde bilhassa kent içi ulaşımı kolaylaştırmak ve otomobil trafiğini hafifletmek için düşük maliyetli, ergonomik ve çevre dostu bir ulaşım aracı olarak kullanılıyorlar.

Sadece yolların scooter trafiğine uygunluğu, bölgesel kullanım yoğunluğu, bilinçsiz kullanım ve tertipli park istasyonlarının bulunup bulunmaması benzer biçimde etkenler scooter’lerin kamu düzeni ve kent yaşamı üstündeki tesirinde de belirleyici oluyor.

Kiralanabilecek elektrikli scooter’lerin Lefkoşa’da da kullanımına yönelik gelen talepler üstüne, LTB bu mevzuda Lefkoşalılar’ın görüşlerine başvuruyor.

www.lefkosabelediyesi.org internet sayfası ile LTB Online Mobil Uygulamasında yer edinen “Sen Söyle Lefkoşa” bölümünden ankete katılım sağlanarak görüşler alınıyor.

Anket, 7 Eylül Perşembe gün tamamlanacak ve sonuçlar gene internet sayfasında saydam şekilde kamuoyu ile paylaşılacak.

Kent ve şehirde yaşayan her insanın yaşamını yakından ilgilendirecek elektrikli scooter mevzusunda yurttaşların görüşleri Belediye Meclisi’ne kılavuz olacak.

Belediye Meclisi’nin pozitif yönde karar alması durumunda kiralama güzergahı, park istasyonları, bölgesel scooter sayıları ve kullanım şartlarının da net bir halde belirlendiği ihale süreci başlatılacak. 

BU HABER SENİN İÇİN  SIDIKEK-PEO, 8 Mart Dünya Emekçi Bayanlar Günü’nde LTB Dayanışma Dükkanı’nı ziyaret etti
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ