LTB, Yardım Kampanyasını Ülkemize Gelen Depremzedeler için Devam Ettiriyor

LTB, Yardım Kampanyasını Ülkemize Gelen Depremzedeler için Devam Ettiriyor
reklam alaniLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Türkiye’de yaşanan deprem felaketi sonrasında yardım kampanyasını ülkeye gelen ihtiyaçlı depremzedeler için Dayanışma Dükkanı ile devam ettiriyor.


 


LTB, Aralık 2021-Mayıs 2022 döneminde açlıkla mücadele etmek zorunda kalan yurttaşların hayatını bir nebze kolaylaştırmak için oluşturulan “Paylaşım Bakkalı’nı yeni ihtiyaçlar çerçevesinde “Dayanışma Dükkanı” olarak yeniden düzenledi.


 


Bu kapsamdaki yeni düzenleme ile kıyafet ve gıdaların toplanma noktası olarak Yenişehir’de bulunan Dayanışma Merkezi binası (eski belediye binası) olarak belirlendi. Mesai saatleri boyunca açık olan merkez binası ayrıca ülkemize gelen depremzedelerin yasal prosedüre uygun şekilde yardımlarını alabileceği nokta olarak da hizmet verecek.


 


LTB Web Sitesi, LTB Mobil Uygulaması ve IBAN ile Online Maddi Katkı Yapılabiliyor


Dayanışma Merkezi’nde toplanacak yardımların yanında yurttaşlar, 3 farklı yöntem ile maddi katkı sağlayabilecekler.


www.lefkosabelediyesi.org web sitesinde yer alan “Katkı Yap” alanında bulunan “Dayanışma Dükkanı’ndan, Iphone kullanıcıları için AppStore ve Android kullanıcıları için Play Store’da bulunan “LTB Online” mobil uygulamasındaki “Dayanışma Dükkanı” alanından kredi kartı ile maddi yardım yapılabiliyor.


 


TR08 0001 0008 6000 1958 0050 45 numaralı Ziraat Bankası IBAN numarasından da katkı yapılabilmektedir. Tüm maddi katkılar ülkemize gelen depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.


 


Deprem bölgesine gönderilecek yardımlar Atatürk Spor Salonu’na teslim ediliyor


Öte yandan Türkiye’deki deprem bölgelerine yardım göndermek isteyenler KKTC Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi’nin (KKTC AFAD) Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’ndaki yardım merkezine teslim edebilecek.


 


 


 
BU HABER SENİN İÇİN  “Kamu yararı ve yurttaş güvenliği için iki kurum beraber hareket edecek”
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ