LTB Yeşil Lefkoşa Yarışması’nın dördüncüsü yapılıyor

LTB Yeşil Lefkoşa Yarışması’nın dördüncüsü yapılıyor
reklam alani

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlemiş olduğu Yeşil Lefkoşa Yarışması’na kayıtlar başladı.

En Güzel Bahçe, En Güzel Balkon ve En Yeşil Okul Bahçesi olarak 3 ayrı kategoride düzenlenecek yarışmada özenle hazırlanmış birbirinden güzel, birbirinden renkli bahçe, balkon ve okul bahçeleri yarışacak.

Geleneksel hale gelen LTB Yeşil Lefkoşa Yarışması çevreye yönelik yurttaşların ilgisini ve sevgisini artırıp duyarlılık bilincini desteklemek, güzel duyu niteliğini geliştirmek, yurttaşların yaşamış olduğu alanın peyzajına ve çevre düzenlemesine yönelik ilgisini teşvik etmek amacını taşıyor.

Son Müracaat Zamanı 2 Haziran 2023

Yarışmaya başvurular 3 Mayıs ile 2 Haziran tarihleri içinde Lefkoşa Türk Belediyesi Feysbuk sayfası yada 0533 843 0582 numaralı Whatsapp hattından yapılacaktır.

Yarışmada oluşturulan jüride LTB Başkanı, LTB Teknik İşler ve Kentsel Tasarım Komisyonu Koordinatörü, LTB Sıhhat ve Çevre Komisyonu Koordinatörü, LTB Müdür Muavini, Peyzaj Mimarları Odası’ndan bir şahıs, Ziraat Mühendisleri Odası’ndan bir şahıs ve sponsor temsilcisi içeriyor.

LTB Park Bahçeler Şubesi de yarışmanın juri danışmanlığını meydana getirecek.

Yarışmaya katılım koşulları ve ayrıntılara www.lefkosaturkbelediyesi.org web sayfasından ulaşılabilir.

Ödüller

En Güzel Bahçe kategorisinde 1.’lik Ödülü Çağ Akar LTD’den Elektrikli Çit Kesme Makinası, 2.’lik ödülü SIBA İthalat İhracat LTD’den Bahçe süs aksesuarı, 3.’lük Ödülü ise LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 200 tane mevsimlik çiçek ve 10 tane süs bitkisi.

En Güzel Balkon kategorisinde 1.’lik ödülü Çağ Akar LTD’den sulama seti ve çiçek budama makası, 2.’lik ödülü SIBA İthalat İhracat LTD’den Balkon süs aksesuarı, 3.’lük ödülü LTB Fidanlığı’ndan 1 yıl geçerli 100 tane mevsimlik çiçek ve 5 tane süs bitkisi.

En Yeşil Okul Bahçesi kategorisinde 1.’lik Ödülü SIBA İthalat İhracat LTD’den oturma bankı, 2.’lik Ödülü Çağ Akar LTD’den 16 lt ilaçlama makinası,3.’lük ödülü ise LTB Fidanlığı’ndan 5 tane meyve fidanı.

BU HABER SENİN İÇİN  Güney Kıbrıs’ta hellim konusundaki anlaşmazlık sürüyor

 

 

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ