Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi Başkan Vekili Kazakistan Dışişleri Bakan Yardımcısı ile iş birliğini görüştü

Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi Başkan Vekili Kazakistan Dışişleri Bakan Yardımcısı ile iş birliğini görüştü
reklam alani

Kıbrıs-Kazakistan iş birliğinin parlamento düzeyinde daha da ilerletilmesi olasılıkları, perşembe günü Temsilciler Meclisi Dışişleri ve Avrupa İşleri Komitesi Başkan Vekili ve Demokratik Seferberlik Partisi DİSİ Milletvekili Averof Neophytou ile Kazakistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Roman Vassilenko içinde masaya yatırıldı.

Komite ve Kıbrıslı milletvewkillerin muhteşem bir oturumda, Kazakistan’ın Tel Aviv’deki Kıbrıs Büyükelçisi Satybaldy Burshakov ve Konsolos Daniyar Baibekov’un katılımıyla Bakan Yardımcısı ile ikili iş birliği mevzularını ele aldılar.

Meclis  tarafınca meydana getirilen açıklamada, Neophytou ve Milletvekili Chrysis Pantelides, diplomatik ilişkilerin 31 yıl ilkin kurulmasının arkasından Kıbrıs ve Kazakistan arasındaki sağlam ilişkilere vurgu yaptılar.

Neophytou, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin, BM Güvenlik Konseyi’nin ilgili kararları çerçevesinde, siyasî eşitliğe dayalı iki bölgeli, iki toplumlu federasyon temelinde sulh görüşmelerini tekrardan başlatma çabalarına olan bağlılığını dile getirdi. Ek olarak, Kazak makamlarının Kıbrıs meselesine olan ilkeli ve emin duruşunu takdirle karşıladığını beyan etti.

BU HABER SENİN İÇİN  Steam Next Fest, Yüzlerce Demo ile Bu Akşam Geri Dönüyor
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ