X, Oyun Yayını Özelliği ile Twitch’e Rakip Olacak

X, Oyun Yayını Özelliği ile Twitch’e Rakip Olacak
reklam alani


Elon Musk, X‘i “her şey uygulamasına” dönüştürme girişiminin bir parçası olarak oyun yayını ve canlı alışveriş gibi yeni video özellikleri ile güncellenecek.

Eskiden Twitter olarak bilinen şirket, şu anda yalnızca ücretli abonelerinin erişebildiği, Twitch benzeri yayın özellikleri için test sürecini başlattı.

Musk, bu özelliği Pazar gecesi @cyb3rgam3r420 kullanıcı adıyla anonim bir Twitter hesabından yayınlanan 54 dakikalık Diablo IV yayınında gösterdi.

Musk daha sonra hesaba yanıt verdi ve şirketin bu özelliği test ettiğini doğruladı.

Platformda bir mühendis olan Mark Kalman da ücretli abonelerin, Media Studio aracılığıyla Open Broadcaster Yazılımını (OBS) Twitter hesaplarına bağlayarak hesaplarından oyun yayınını nasıl ayarlayabileceklerini açıklayan bir video paylaştı.

X, Oyun Yayınları ve Canlı Alışveriş ile Güncellenecek

X, Oyun Yayını Özelliği ile Twitch'e Rakip Olacak

Şimdilik, X’in yayıncıları kendisine çekme konusunda ne kadar ciddi olduğu belirsiz.

Bu özellik, yayınlardaki izleyici yorumlarını destekliyor gibi görünüyor ancak şimdilik diğer platformların içerik oluşturucu merkezli özelliklerinin çoğundan yoksun.

Ancak bu, Elon Musk’ın platforma daha fazla kullanıcı çekme çabasıyla yaratıcılara ve yeni video özelliklerine nasıl yöneldiğinin en son örneklerinden biri.

Ayrıca X’in altyapısının yeni canlı video özelliklerine ayak uydurup ayak uyduramayacağı da belli değil.

Geçtiğimiz yıl site güvenilirliği mühendislerinin çoğunu işten çıkaran şirket, özellikle Musk’un hesabıyla desteklenen büyük canlı ses ve video yayınlarıyla mücadele etti.

Florida Valisi Ron DeSantis, Mayıs ayında Spaces’ta Musk’la başkanlık yarışına gireceğini duyurmak için yaptığı bir sohbete katıldığında yayın defalarca kesintiye uğradı.

Musk’un biyografi yazarı Walter Isaacson’a göre sorun, şirketin veri merkezlerinden birinin kötü planlanmış bir taşınmasından kaynaklanan istikrarsızlığın bir sonucuydu.

Ancak sorunlar hala tam olarak çözülmüş gibi görünmüyor.

Daha geçen hafta Musk, ABD-Meksika sınırını ziyaret ederken video yayınının yaklaşık dört dakika sonra aniden kesilmesi üzerine kendisi canlı yayın yapamamıştı.

BU HABER SENİN İÇİN  Tatar: Kıbrıs’ta artık bir Türk devleti olduğunu göstermesi açısından ‘kuzey’ isminin değiştirilmesi önemli bir girişim olacak

Ayrıca şirket, Paris Hilton ile yeni bir ortaklık yoluyla canlı alışveriş özelliklerini denemeye başlayacağını da duyurdu.

Variety, Hilton’un “canlı alışveriş özelliklerini içeren yılda dört orijinal video içerik programı oluşturmak” için anlaşma imzaladığını bildirdi.

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ