Denetimli ve güvenilir yapılar için LTB-KTMMOB İş Birliği

Denetimli ve güvenilir yapılar için LTB-KTMMOB İş Birliği
reklam alani

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), başkent Lefkoşa’nın ihtimaller içinde afet durumlarında dirençli, güvenli ve hazır olmasına yönelik çalışmalarını paydaşların katılımcılığı ve ortak akılla sürdürüyor.

Bu kapsamda LTB ile Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) tekrardan biraraya gelmiş olarak yeni yapılacak inşaatlardaki Yapı Denetimi süreçlerine ilişkin uygulama süreçlerini ayrıntıları ile görüştü.

Toplantıya LTB Başkanı Mehmet Harmancı, KTMMOB Başkanı Tunç Adanır, Birliğe bağlı İnşaat Mühendisleri Odası,Mimarlar Odası,Makine Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası Başkanları ve LTB Müdürü ile belediyenin ilgili şubelerin amir ve temsilcileri katıldı.

Başkan Harmancı: “Bilimin ışığı ve uzmanların görüşleri ile sahadaki tecrübemizi birleştirerek çalışmalarımıza devam ediyoruz”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı,10 senedir başkentte uyguladıkları Yapı Denetimlerinde varlığını daima yanlarında hissettikleri KTMMOB ile yeni yapılacak inşaatlarda yapı denetim süreçlerinin genişletilmesi mevzusunda düşünce birliği içinde hareket ettiklerini söylemiş oldu.

Başkan Harmancı konuşmasının devamında ise “LTB olarak 10 senedir sürdürdüğümüz yapı denetiminde değişik disiplinleri de sürecin içine alarak,değişik odaların da birikimini sürecin içine dahil ederek, daha güvenli yapılara erişme noktasında mühim bir görüşme gerçekleştirdik.Bilimin ışığı ve uzmanların görüşleri ile sahadaki tecrübemizi birleştirerek çalışmalarımıza devam ediyoruz”dedi.

Adanır: “LTB ile beraber ortalama 10 senedir yapı denetimi ve inşaatların kontrolü mevzusunda ilk adımları attık”

KTMMOB Başkanı Tunç Adanır,LTB ile beraber ortalama 10 senedir yapı denetimi ve inşaatların kontrolünde ilk adımları attıklarını kaydetti.  Adanır, “Hem belediye olarak hem birlik olarak hem de üyelerimiz olarak bu yola inanarak devam ettik.

Yasanın değişikliği ne kadar doğru adım attığımızı bugün de bizlere ispatlıyor” dedi.

Adanır: “LTB ile yapı denetimindeki tecrübemizi genişleterek ülke genelindeki tüm belediyelere yansıtmayı amaçlıyoruz”

Birlik Başkanı Adanır konuşmasını “Bu süreç içinde çalışmalarımızı ve denetimlerimizi yaparken kendi içimizde olan sistemi de iyi mi daha iyiye götürebiliriz, bilimsel katkılarımızı iyi mi daha çok yapabiliriz diye çalışıyoruz.

BU HABER SENİN İÇİN  Sahte Reçete: Sanayi Bölgesinde 2 torba ilaç bulundu

Daha ilkin süreçte 2 odamız vardı, şimdi 4 odamız ile beraber değişik disiplinleri ne kadar yeni sisteme yerleştirip da yapılaşmayı ne kadar iyi denetleyebiliriz, bunlarla ilgili süreçteki mevzulara çalışıyoruz.

Bundan sonraki süreçte de LTB ile yapı denetimindeki tecrübemizi genişleterek ülke genelindeki tüm belediyelere yansıtmayı amaçlıyoruz.

Biz Lefkoşa’ya örnek ve pilot bir uygulama olarak bakıyoruz.

Tüm belediyelere bunu yansıtarak ülkede biran ilkin denetimli, sıhhatli ve güvenli yapılara kavuşmak adına bu adımları beraber atmaktan dolayı oldukca mutluyuz.” şeklinde sürdürdü.

Denetimli ve güvenilir yapılar için LTB-KTMMOB İş Birliği

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ