Diablo 4 Sezon 1 Karakterleriniz Emekli Olacak

Diablo 4 Sezon 1 Karakterleriniz Emekli Olacak
reklam alani

Diablo 4 Sezon 1 Karakterleriniz Emekli Olacak

 

Yakın zamanda Diablo 4‘ün diğer şeylerin yanı sıra vampir hikâyesini de tanıtacak olan 2. sezonunun ayrıntılarını öğrendik. Bu bağlamda Season of Malignant olarak adlandırılan ilk sezonda oluşturulan karakterlerin sadece 11 gün içerisinde otomatik olarak Eternal Realm adlı sunucuya aktarılacağını hatırlatalım. Böylece bir sezon karakterinin önbelleğinde bulunan tüm eşyalar, yalnızca Eternal Realm’dan erişilebilen yeni bir önbelleğe aktarılacak.

Daha da önemlisi, bu önbellekteki eşyalar yalnızca 2. Sezonun sonuna kadar, yani kabaca Şubat ortasına kadar saklanacak. Vampir olayının sona ermesiyle kalıcı olarak ortadan kaybolacaklar. Neyse ki, ilk sezonun keşfinin yaklaşan etkinlik açısından tamamen faydasız olmayacağı ortaya çıkacak. Çünkü Blizzard’ın açıkladığı gibi, Lilith tapınaklarının daha önce tanıtılan sezonlar arası ilerlemesine ek olarak, mevcut seride kazanılan tüm itibar puanları da gelecek sezonlara aktarılacak.

Diablo 4 Sezon 1 Karakterlerine Ne Olacak?

Diablo 4 Sezon 1 Karakterleriniz Emekli Olacak

Üstelik daha önce hikayeyi tamamlamamış oyuncular, ön sözü tamamladıktan sonra yeni sezonda kalan karakterler için senaryoyu tamamen atlayabilecek. Bir karakterin görünümünü ve adını sezondan sezona koruyabildiğimiz Diablo 2 Resurrected‘ın aksine, Diablo 4’te periyodik etkinliğin sona ermesiyle birlikte kahramanımız Eternal Realm’a hak ettiği bir “emekliliğe” gidecek.

Kuşkusuz, 2. sezonda ortaya çıkacak “yaşam kalitesi” ve sınıf dengesi gibi tüm değişiklikler Eternal Realm’ı etkileyecek, ancak “emekli” avatarlar sezonluk güçleri kullanamayacak. Peki mevsimsel bir karakterin (karakterin kendisi dışında) hangi unsurları Eternal Realm’a gidecek?:

  • envanterdeki veya önbellekteki tüm öğelerin yanı sıra altın, oboller ve işçilik malzemeleri;
  • ana hikayeyi atlama seçeneği (giriş bölümü tamamlandıktan sonra kullanılabilir);
  • Lilith’in Altarları istatistiklerine bonuslar;
  • haritanın keşfedilen alanları;
  • şöhret ödülleri (XP, iksir kapasitesi, beceri puanları, Paragon puanları);
  • zırh ve silah transmogları.

Bu nedenle, Malign Hearts, Codex of Power Unsurları veya kısmi harekât ilerlemesi temel oyun moduna aktarılmayacak. Diablo 4‘te Season of Blood’ın 17 Ekim’de başlayacağını hatırlatayım. Aynı gün oyun Steam’de de yayımlanacak.

BU HABER SENİN İÇİN  Overwatch 2 Sezon 7’de Ücretsiz 3.000 Kredi Kazanabilirsiniz!
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ