EA Sports FC 24, İlk Haftasında 11 Milyon Oyuncuyu Geçti

EA Sports FC 24, İlk Haftasında 11 Milyon Oyuncuyu Geçti
reklam alaniEA Sports FC 24, İlk Haftasında 11 Milyon Oyuncuyu Geçti

Ultimate Sürüm sahipleri için bir haftalık erken erişimin ardından 29 Eylül’de resmi çıkışını gerçekleştiren EA Sports FC 24, yıllardır FIFA adıyla bildiğimiz ikonik seriye yeni bir isim ve çehre kazandırdı. Açılış ekranında 30 yıldır aynı olan logo yerine bambaşka bir şey görmek ilk başta biraz garip gelse de, sonradan alışıyorsunuz. Dilerseniz FC 24 inceleme yazımızı okuyarak oyun hakkındaki görüşlerimizi öğrenebilirsiniz.

FIFA’nın yerini alan EA FC 24, yayımlandığı haftadan bu yana dünya genelinde 11,3 milyon oyuncuya ulaştı. Ayrıca Android ve iOS için piyasaya sürülen mobil sürüm ise 10 günde 11,2 milyon kullanıcı topladı. Eski sürüme sahip kullanıcılara güncelleme olarak sunulan oyun, çıkış tarihinde 2,2 milyon kişi tarafından indirildi.

FC 24, Dünya Genelinde 11,3 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan EA Sports başkanı Cam Weber, “Milyonlarca oyuncumuzu tekrar ağırlamanın yanı sıra, FC 24’teki yeni oyuncuların yıldan yıla neredeyse yüzde 20 oranında artması, her yerdeki futbol taraftarlarının Kulübe katılma heyecanını gösteriyor. EA Sports FC aracılığıyla dünyanın en büyük futbol topluluğunu kuruyoruz ve daha yeni başlıyoruz” dedi.

ea sports fc 24 oyuncu sayısı

EA FC’nin kalbindeki en önemli teknolojilerden biri olan HyperMotionV, 180’den fazla profesyonel erkekler ve kadınlar maçından hacimsel verileri kullanarak maç içindeki hareketlerin gerçek hayattaki sahada yaşanan aksiyonu doğru şekilde yansıtmasını sağlarken, geliştirilmiş Frostbite oyun motoru gerçekçi ayrıntılarla sunarak her maça yeni bir sürükleyicilik seviyesi ekliyor.

EA Sports FC 24 Steam ve Epic Games Store’da 1.200 TL‘ye satılıyor. Ultimate Sürüm için belirlenen fiyat ise 1.700 TL. Electronic Arts, yeni futbol oyununun çıkışına birkaç gün kala FIFA 23 dahil tüm eski FIFA oyunlarını dijital mağazalardan kaldırmıştı.

BU HABER SENİN İÇİN  Alan Wake 2 Yapımcılarından Xbox Series S Sitemi
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ