İmamoğlu: İstanbul halkı bu yetkiyi bize vermiştir

İmamoğlu: İstanbul halkı bu yetkiyi bize vermiştir
reklam alani


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri bu an itibarıyla bu yetkiyi 16 milyon insanımızla birlikte bize vermiştir diyebiliriz. Tabi ki resmi açıklamaları Yüksek Seçim Kurulu rakamları ile birlikte mazbata anıdır kesin olan. ama şu an itibarıyla 1 milyon üzerinde bir oyla hemen hemen sonuçlar belli oldu. Yüzde 52’ye yakın bir oy oranımızla yüzde 39,5 oy oranı, iki rakip arasındaki farkı tariflemekte. Bunun yanı sıra bizi mutlu eden hedeflerimizin ilçe bazında da gerçekleşmesidir. 14 belediyenin tamamın da devam edeceğiz, bunun yanı sıra 11 belediye de sonuçlanma aşamasına gelinmiş. Neredeyse sonuçlar belli olmuş diyebileceğimiz ilçeler. Beyoğlu, Bayrampaşa, Beykoz, Çatalca, Silivri, Çekmeköy, Tuzla, Sancaktepe, Şile.

Ama başta şu anda Gaziosmanpaşa, Pendik gibi ilçelerimiz olmak üzere rekabetin birçok ilçede kafa kafaya devam ettiğini ifade etmek isterim. İlçelerdeki oy tasnifi ve sürecin takibi noktasında emek gösteren arkadaşlara buradan teşekkür ediyorum.

İlçe belediye meclis üyeliklerinin ve ilçe belediye başkanlıklarının sonuçlanmadığını bu noktada tutanakların net olarak toparlanıp, ıslak imzalı tutanakların il başkanlığımıza ulaştırılacak ana kadar takibin en sıkı şekilde yapılmasına sevgili yol arkadaşlarımıza il başkanımızla birlikte iletmeyi borç biliyoruz.

BU HABER SENİN İÇİN  Minareliköy'de Silah Baskını: İki Kişi Tutuklandı, Mermi ve Silah Ele Geçirildi
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ