KKTC Cumhurbaşkanlığı – “Bizim hedefimiz halkımızı Doğu Akdeniz’de yaşananlara bağlı olarak daha güzel günlere taşıyabilmektir”

KKTC Cumhurbaşkanlığı – “Bizim hedefimiz halkımızı Doğu Akdeniz’de yaşananlara bağlı olarak daha güzel günlere taşıyabilmektir”
reklam alani


Kabulde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tatar, halkın onayını alarak Cumhurbaşkanı seçildiğini belirterek, tüm dünyaya ve yabancı misyonlara federasyon temelinde yapılan görüşmelerle sonuca varılamadığını ve uygulanan izolasyonlardan dolayı Kıbrıslı Türklerin mağdur olan halk olduğunu anlattıklarını kaydetti. Devleti yaşatma ve halk olarak egemenliğimizi kazanma sürecinde zorlu bir yolu geçtiğimizi ve arkamızda güçlü bir Türkiye’nin olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında adayı ziyaretinde yaptığı açıklamalarda iki devlet temelinde bir anlaşma konusunda destek belirttiğini hatırlattı. Maraş açılımına değinen Cumhurbaşkanı Tatar, eski sahiplerinin de gelip yerleşmesi suretiyle KKTC sınırları içinde önemli gelişmeler elde edilebileceğini belirtti.
“Bizim hedefimiz halkımızı Doğu Akdeniz’de yaşananlara bağlı olarak daha güzel günlere taşıyabilmektir” diye konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’yi daha güçlü hale getirmek ve Doğu Akdeniz’de hak ettiğimiz bir düzeye gelmek için mücadelenin devam edeceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Tatar, tanınma yolunda adımlar atılırken, içeride birlik ve beraberliğin korunmasının önemine vurgu yaptı.

Covid-19 salgının başarıyla yönetildiğini de kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, rehavete kapılmadan gerekli önlemlerin uygulanmaya devam edilmesinin önemine dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Tatar, tüm sektörlere baktığında umut gördüğünü belirterek istikrarlı hükümetler, demokratik koşullar, üretken bir yapının öneminin altını çizdi ve geleceğe umutla bakabilmek için geçmişimizi iyi bilmemiz gerektiğini sözlerine ekledi.

KKTC Cumhurbaşkanlığı - “Bizim hedefimiz halkımızı Doğu Akdeniz’de yaşananlara bağlı olarak daha güzel günlere taşıyabilmektir”

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Ankara’da, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ı kabul etti
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ