KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Atatürk Öğretmen Akademisi 2023-2024 Öğretim Yılı açılış töreninde konuştu:

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Atatürk Öğretmen Akademisi 2023-2024 Öğretim Yılı açılış töreninde konuştu:
reklam alani


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Atatürk Öğretmen Akademisi 2023-2024 Öğretim Yılı açılış törenine katıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, geleceğin öğretmenlerine seslenmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta Necati Özkan öncülüğünde öğretmenlerin de desteğiyle  yeni alfabeye geçildiğine işaret ederek, Kıbrıs Türkü’nün Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını benimsediğine ve halen izinden gittiğine dikkat çekti.

Atatürk Öğretmen Akademisi’nde bulunan 350 öğretmen adayının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin geleceğine yön verdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, çok önemli ve değerli öğretmenlerin ülkeye hizmet verdiğini vurguladı.

Aydınlık bir gelecek için devletin eğitime büyük önem verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, hükümetlerin en büyük bütçeyi eğitim bakanlığına ayırdığını kaydetti.

Ülkenin gelişerek büyüdüğünü ve nüfusun artığını anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, nüfusla orantılı olarak öğretmen sayısının artırılması ve Atatürk Öğretmen Akademisi’nin de güçlendirilmesi gerektiğini aktardı.

Öğrencilere seslenerek tavsiyelerde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar şu ifadeleri kullandı:

“Seçilmiş kişiler olarak gelecekte ülkenin en iyi öğretmenleri olacaksınız. Mezun olup göreve başlayınca, öğrencilerinize sahip çıkın. Hayatlarına yön verin ve ülkeye faydalı bireyler yetişmesini sağlayın. Saygın ve aydınlık bir gelecek için; düşünebilen, yaratabilen ve sosyal öğrenciler ve iyi insanlar yetiştirmenizi temenni ediyorum. Geleceğimize şekil vereceksiniz. Sizlere güveniniz tamdır. Bu yıl akademiye yeni gelen 78 öğretmen adayı ile birlikte toplam 350 öğretmen adayımıza başarılar diliyorum”

BU HABER SENİN İÇİN  Cumhurbaşkanı Ersin  Tatar, Türkiye’de konferans verecek
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ