KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar 1 Ekim Dünya yaşlılar günü dolayısıyla mesaj yayımladı

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar 1 Ekim Dünya yaşlılar günü dolayısıyla mesaj yayımladı
reklam alani


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dünya genelinde yaşlıların haklarına ve yaşlı nüfusun yaşam kalitesine dikkat çekmek amacıyla her yıl 1 Ekim’de kutlanan dünya yaşlılar günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Cumhurbaşkanı Tatar mesajında; “Bugün, yaşlı insanların toplumda saygı görmesi, yaşamlarının daha iyi hale getirilmesi ve yaşlılara daha fazla destek sağlanması için farkındalık oluşturmayı amaçlayan bir gündür. Yaşlı insanların deneyimlerinden faydalanmak ve onların refahını artırmak önemlidir. Kıbrıs Türk Halkı geçmişten beridir atalarına büyük saygı gösteren bir kültüre sahiptir. Hem halk hem de devlet kurumları olarak yaşlılarımızın daha refah, daha huzurlu, daha mutlu yasayacakları ortamları sağlamamız başlıca görevlerimizdendir. Bu duygu ve düşüncelerle hayatta olan yaşlılarımıza sağlık, ebediyete göç etmişlerimize ise Allahtan rahmet dilerim” dedi.

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı eşi Sibel Tatar, Kanser Hastalarına Yardım Derneği Tulips Expat Community tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ