KKTC Cumhurbaşkanlığı – KKTC Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Vudalı ve yönetim kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu​

KKTC Cumhurbaşkanlığı – KKTC Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Vudalı ve yönetim kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu​
reklam alani


KKTC Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ruhsar Vudalı ve yönetim kurulu üyeleri 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Kabulde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tatar, 3 Aralık Engelliler Günü’nün bir kutlama günü olmadığına; halkımızın içinde sahiplenilmesi gereken insanların gerekirse yasal düzenlemeler veya önlemlerle topluma daha fazla iştirak edebilmelerinin sağlanması gerektiğine işaret etti. Aynı şekilde hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yapılmasının gerektiğinin altını çizdi. “Bu, bizim önemsediğimiz bir meseledir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de engellilere sahip çıkma noktasında hem halkın hem de devletin büyük bir anlayış ve duyarlılık içinde olduğunu kaydetti. 

 

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin devlet olarak kendi imkanları ölçüsünde engellilere sahip çıkmaya devam edeceğini belirterek, dünyada uygulanan yöntemleri örnek alarak, engellilere yönelik bina düzenlemeleri ve istihdam gibi çeşitli boyutlarda hayatlarını kolaylaştırmanın görevleri olduğunu vurguladı.

Federasyonun yaptığı çalışmalardan dolayı kendilerini kutlayan Cumhurbaşkanı Tatar, özveri, fedakarlık ve disiplin içinde çalışmaların yapılmakta olduğunu ifade etti.

“Sizlerin Türkiye’de Basketbol maçlarına katılmanız ve elde ettiğiniz başarılar bizim için gerçekten bir gurur vesilesidir,” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, içinde bulunduğumuz koşullarda eksikliklerin olduğunu, bu eksiklikler konusunda devletin gerekeni yapacağını düşündüğünü söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Tatar, “engelli” kelimesini kullanmaktan pek hoşlanmadığını belirterek, özel gereksinimli insanların aramızda olduklarını ve özellikle halkın bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı devlete önemli görevler düştüğünü kaydetti.

 

 

Editör: Değer Berkin

Foto: Ertuğrul Çavuşoğlu

 

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Binali Yıldırım’ı kabul etti 
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ