TDP Genel Başkanı Çeler: Kıbrıs ateş çemberinin ortasında

TDP Genel Başkanı Çeler: Kıbrıs ateş çemberinin ortasında
reklam alani


Kıbrıs adasının Orta Doğu yangınının tam ortasında bulunduğuna ve Güney’deki İngiliz üssünden kalkan savaş uçaklarının İsrail’e destek için İran’a karşı havalandığına dair söylemlerin de dillendirildiğine işaret eden Çeler, bölgedeki İran, İsrail, Suriye, Ürdün, Irak ve Lübnan gibi güçlerin yanı sıra ABD, Türkiye ve İngiltere’nin de dahil olacağı daha büyük olayların yaşanmasına gebe anlar yaşandığını belirtti.

Kıbrıs adasının böylesi bir yangın içinde bulunduğunu söyleyen Çeler, buna rağmen ülkeyi yönetenlerin, hiçbir açıklama yapmadığını, herhangi bir girişimde bulunmadığını, topluma pozitif etki yaratabilecek tek bir hareket göstermediklerini kaydetti.

Çeler, “Elbette Kıbrıs’ın kuzeyindeki yönetimin hem uluslararası girişimler hem de fiziki savunma koşulları açısından yapabilecekleri sınırlıdır. Bu on yıllara dayanan Kıbrıs sorununun bir getirisi olmakla birlikte, şu anda bunun tahlilini yapmaya çalışmak bize çok bir şey kazandırmayacaktır. Ancak iradesi olan bir yönetimin toplumuna bir nebze güven verecek bir açıklama yapmaktan dahi aciz olması, hiçbir sebeple açıklanamaz” görüşünü dile getirdi.

BU HABER SENİN İÇİN  Kritik dava 20 Mart'ta, Muhtar Yusuf'un ailesi şikayetçi
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ