Kimliğini başkasına sattı!

Kimliğini başkasına sattı!
reklam alani

Sondakika Kıbrıs Haber

Kıbrıs Özel Haber

Lefkoşa’da meydana gelen “evrak sahteleme”, “sahte evrakı tedavüle sürme” suçlarından tutuklanan Bayram Olgun ile suç ortağı Aykut Tarkuç bugün teminat talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Öjen Açıkada olguları aktardı.

Polis, Bayram Olgun’un 2019 yılı içerisinde KKTC uyruklu Aykut Tarkuç’un kimlik kartını 30 bin TL’ye Tarkuç’tan satın aldığını söyledi.

Polis, zanlının satın aldığı kimliğin resim kısmına kendi fotoğrafını koyup, sahtelediği kimlikle Güney Kıbrıs’a geçtiğini ifade etti.

Polis memuru, zanlının sahte kimlikle Güneyde nüfus dairesine gidip, Kıbrıs Cumhuriyeti Kimliği çıkarmak için başvuru yaptığını ve Tarkuç adına düzenlenen GKYR kimlik kartını sahtekarlıkla temin ettiğini açıkladı.

Polis memuru Açıkada, zanlı Olgun’un 26 Ağustos tarihinde KKTC’ye giriş yaptığı sırada, zanlı Tarkuç’un ise 28 Ağustos tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek, tutuklandığını söyledi.

Polis memuru Açıkada, her iki zanlının mahkemeye çıkarılarak, haklarında 3 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde yapılan soruşturmada Tarkuç’un KKTC kimliğini, Olgun’a sattığına dair şahadet temin edildiğini açıkladı.

Soruşturmanın büyük bir kısmının tamamlandığını, zanlı Olgun’un TC, Tarkuç’un ise KKTC vatandaşı olduğunu belirten Açıkada, teminat talep etti.

BU HABER SENİN İÇİN  Vergi affı 13 Ekim’e kadar uzatıldı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ