KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC Din İşleri Başkanı Atalay’ı kabul etti

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC Din İşleri Başkanı Atalay’ı kabul etti
reklam alani


KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC Din İşleri Başkanı Atalay’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay’ı kabul ederek görüştü.

 

Cumhurbaşkanı Tatar kabulde yaptığı konuşmada, demokrasinin gereği olarak seçimlerin yapıldığını, seçimi kazananın da halkın beklentilerini yerine getirmek için sosyal, kültürel, siyasi ve milli konularda çalışmalar yaparak vatanına hizmet ettiğini belirtti.

 

Kıbrıs sorununda bir anlaşmaya varılabilmesi için nelerin yapılabileceği konusunda halkın onayı ile makama seçildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, bugüne dek savunduğu ilkeleri, Kıbrıs Rum kesimi ve dünya ile paylaştıklarını ve Kıbrıs’ın geleceğini egemen eşitliğe dayalı yan yana yaşayan iş birliği içinde iki devlet olarak öngördüklerini kaydetti.

 

Cumhurbaşkanı Tatar, Doğu Akdeniz’deki gelişmelerle birlikte, tüm tarafların kazançlı çıkabileceği, herkesin müreffeh ve daha mutlu bir yaşam sürdürülebileceği bir geleceği istediklerini belirtti. 

 

Her türlü alanda iş birliği olabileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, karşılıklı suçluların iadesi konusuna atıfta bulunarak, karşılıklı saygı çerçevesinde siyasi anlamda tanınma sıkıntısı olsa da şimdiden Rum kesimi ile bazı iş birliklerinin yapılabileceğini vurguladı.

 

Din İşleri Başkanlığı olarak da çeşitli konularda barış ve huzur içinde yaşanması için iş birliği yapılabileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Tatar, barış ve huzur içinde yaşamak için elinden geleni yapacaklarını tüm dünyaya ifade ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Anavatan Türkiye ile tarihsel ve kutsal bağlarımız olduğuna işaret ederek, kardeşlik duygusu içinde Kıbrıs Türk halkının Türkiye’nin garantörlüğünü önemsediklerini vurguladı.

 

Cumhurbaşkanı Tatar, Din İşleri Başkanı Atalay’ı çalışmalarından dolayı desteklediklerini ifade etti.

 

Din İşleri Başkanı Atalay ise, Cumhurbaşkanı Tatar’ın cumhurbaşkanlığı görevinin hayırlı olmasını diledi.

 

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Giresun’da, “KKTC’nin Türk Dünyası İçerisindeki Stratejik Önemi” konulu konferans verdi

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ